5 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır’ın geneli, Batman ili, Mardin’in Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli, Savur ilçeleri ile Van’ın Erciş ve Siirt’in Kurtulan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından saat 22.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Diyarbakır Valiliği tarafından kentte ilk, orta ve lise denge okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Diyarbakır Valiliği, iki gündür süren ve şehrin geneline yayılan olaylar nedeniyle bugün saat 22.00’den itibaren kentte sokağa çıkma yasağı ilan etti. Konu ile ilgili detaylı açıklamanın Valilikten daha sonra yapılacağı belirtildi.
Alınan bu kararın ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimler yaptıkları anonslarla sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini halka duyurmaya başladı. Polis vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyarılarını sürdürüyor.

Sabah saat 07.00’a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır’da protestolar sırasında kentte çıkan olaylarda eylemcilerin yaktıkları ateşin dumanları kentin üzerinde böyle görüntülendi. Hayalet kente dönen kentte göstericiler yollarda araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı.-haberdemi-

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı yazın