Ana SayfaBölgeden HaberlerAracınız Olmasa da Trafik Cezanız Olabilir mi?

Aracınız Olmasa da Trafik Cezanız Olabilir mi?

hadikoy_trafik_cezasi

Hiç gitmediğiniz, hatta yolunu dahi bilmediğiniz bir yerden ya da hiç yapmadığını bir hatadan dolayı trafik cezası makbuzu alabilirsiniz. Çünkü sizin gibi yüzlerce vatandaş da benzer bir durumun mağdurluğunu yaşıyor. Son dönemde araç sahiplerinin sıkça karşılaştığı ‘anlamsız’ ceza makbuzlarının sebebi bilinmiyor.


Otomobili olmadığı halde vatandaşa kesilen trafik cezası hayretlere düşürdü. Hadımköy İstasyon Mahallesinde ikamet eden Salih Özdemir’e arabası olmadığı yıllarda Otoyol ve Boğaziçi köprüsünden ücret ödemeden geçtiği gerekçesiyle trafik cezası geldi.

“OLMAYAN ARACIMLA GİŞELERDEN VE KÖPRÜLERDEN GEÇMİŞİM”

28.04.2003, 16.12.2003 ve 21.04.2005 tarihlerinde kendisine ait olmayan 34 PYC 38 plakalı araça kendisi adına kesilen cezaya isyan eden Özdemir, “Benim o tarihlerde bir otomobilim yoktu. Olmayan aracımla Otoyol gişeleri ve Boğaziçi Köprüsü’nden ücret ödemeden geçtiğim iddia ediliyor. Böyle bir şey olur mu” dedi. Ceza ihbarını 6 Eylül  2009 günü posta yoluyla kendisine ulaşan Salih Özdemir olayı öğrendiğinde tam bir şok yaşadığını söyledi.
Cezanın kesildiği tarihlerde aracının olmadığını söyleyen Özdemir, para cezası kesildiğini öğrenince ne yapacağını şaşırdığını belirtti. Sahibi olmadığı halde kendi adına bir otomobile ait üç adet trafik cezasını ödemesi için adresine makbuz geldiğini söyleyen Özdemir, “Adresime ceza makbuzu geldi. 88 TL ödemem gerekiyormuş.Ancak cezanın kesildiği tarihlerde benim aracım yoktu. 2008 Aralık ayında araç aldım; fakat bana kesilen ceza tarihleri 28.04.2003, 16.12.2003 ve 21.04.2005… O tarihlerde benim aracım yoktu. 2008 tarihinde aldığım araç bile 2007 model yani o cezanın kesildiği tarihlerde arabam bile imal edilmemiş. Nasıl bu ceza geldi anlamadım çok şaşırdım” dedi.

hadikoy_trafik_cezasi

HAKKINI ARIYOR

Özdemir, “Şu an aracım var; fakat 34 PYC 38 plakalı araç benim değil. Belirtilen tarihlerde zaten aracım yoktu, o tarih ve günler de ben otoyol ve köprüden de geçmedim, bundan  eminim. Yapılan yanlışın düzeltilmesi için ilgili yerlere başvuracağını belirten Özdemir, işlemediği bir suçtan dolayı ceza ödemek zorunda bırakılıyor.

arnavutkoyden.com -Not :

Konuyla ilgili 34 PYC 38 plakalı aracı sorguladığımızda aracın bir motosiklet olduğu ve halen hak mahrumiyet cezası olduğu sonucuna ulaştık.

Haber:Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -