8.5 C
İstanbul
10 Ağustos ,Salı, 2021
Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy 1/5000'lik Nazım İmar Planı Askıya Çıktı

Arnavutköy 1/5000’lik Nazım İmar Planı Askıya Çıktı

Yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında kabul edilen Arnavutköy Merkez ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı askıya çıktığı ve askı süresinin 30 gün olduğu bildirildi.

Bu süre içinde bir itiraz veya düzenleme olmassa 1/ 1000’lik planların hazırlanmasına başlanacak

Sırada 1/1000 Ölçekli Plan Var

Arnavutköy’de imar sorununu ortadan kaldıracak  olan 1/ 1000 ölçekli planların hazırlanabilmesi için uygulamaya koyulması zorunlu bir üst plan olan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında askıya çıktı.
24 Kasım tarihinde tasdiklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Şehir Planlama Müdürlüğü tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli, Arnavutköy İlçesi, Arnavutköy, Boğazköy, Bolluca, Haraççı, Taşoluk bölgelerine ait Arnavutköy Merkez ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı, 22 Ocak 2010 tarihine kadar askıda kalacak. 30 gün boyunca askıda kalacak planları incelemek isteyen vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih’teki Saraçhane binasının 4. Katında bulunan Harita Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.
Plan ile ilgili olarak yapılacak itirazların, yasal askı süresi olan 30 gün içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılması gerekmektedir.
PLANLARA AİT RESİMLER
(üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz)
Plan görüntülerini bilgisayarınıza indirmek için tıklayın;
kaynak:arnavutkoy bel.tr

14 YORUMLAR

Selamcılar Grup
- Advertisment -