Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de 19 Mayıs Coşkusu

Arnavutköy’de 19 Mayıs Coşkusu

 	 Arnavutköy’ü, 19 Mayıs coşkusu sardı
Arnavutköy’ü, 19 Mayıs coşkusu sardı

19 Mayıs kutlamaları ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilirken, Arnavutköy’deki 12 lisenin öğrencileri, renkli gösterileriyle coşkuyu doruğa taşıdı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Arnavutköy’de büyük bir coşku içerisinde geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Arnavutköy Hasan Doğan Stadı’nda gerçekleştirilen 19 Mayıs’ın 90. yıl kutlamaları, halk tarafından da büyük ilgi gördü.
Dün sabah erkenden başlayan kutlamalar, saat 12.30’a kadar sürdü. İlçedeki geçit töreninin ardından, spor hareketleri ve yöresel halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi.

Gençler hazırlanmalı

Günün önemine değinen bir konuşma yapan Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyip Türkiye’yi muasır medeniyetler düzeyine çıkararak, gençlerin yarınlara daha iyi hazırlanması gereğine dikkat çekti. Dede, “Unutmamalıyız ki; gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte var olabilirler. Onun için bütün çabamız, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak ve onlara müreffeh bir ülke bırakmaktır” şeklinde konuştu.

En güzel etkinlik

İlçe Kaymakamı Hürrem Aksoy ise konuşmasında, “Bugüne kadar Arnavutköy’de yaşadığım en güzel etkinliklerden biri de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olmuştur. Gençlerimize armağan edilen bu günün ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Bütün gençlerimizin bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Kutlama etkinliklerine Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Sabahattin Gönül, Emniyet Müdürü Tamer Oktay, Halk Eğitim Müdürü Ali Şahin, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, dernek başkanlar ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
Arnavutköy’de bulunan 12 lisenin öğrencileri, birbirinden renkli gösterilerle 19 Mayıs’ın şölen şeklinde kutlanmasına katkı sundular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -