Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Ak Parti'de sular durulmuyor: Kongre günü adaylıktan çekildi!

Arnavutköy Ak Parti’de sular durulmuyor: Kongre günü adaylıktan çekildi!

Arnavutköy Ak Parti’de  İlçe Başkanı seçimi öncesi yapılan delege değişimlerinin yankısı sürüyor. Adaylardan Selim Göral sosyal medya hesabından,geçtiğimiz günlerde yapılan delege değişimine tepkisini göstererek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Göral, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Değerli teşkilat mensupları, kıymetli Arnavutköylüler.

Bilindiği üzere 2017 yılı temmuz ayından itibaren Ak parti Arnavutköy ilçe teşkilatında kongre tarihi işlemektedir. 7 ay önce delege seçimi yapılmış olup kongrede oy kullanacak 400 delegemiz, üyelerimizin oylarıyla belirlenmiştir.

Sonrasında ön seçim (temayül) yapılmış ve adaylar il başkanlığında ve genel merkezde mülakata çağırılmıştır. Temayülde aday bile olmayan, açıktan hiçbir teşkilat mensubundan destek istemeyen bir ismin açıklanmış olmasından dolayı, teşkilat mensuplarımızın talep ve arzuları doğrultusunda şahsımında aday olacağını İl başkanlığımıza ve İlçe başkanlığımıza bildirip gerekli tüm çalışmalarımızı yaptım.

Kongreyi bizim kazanacağımız anlaşılınca delege listemi
hukuksuz bir şekilde değiştirdiler.

Kongreye 7 gün kala delege listesinde ilkinde 12, ikincisinde 115 toplamda 127 isim değişikliği yapıldı.
Delege oldukları halde çıkarılan kişilerin hemen hemen tamamı bize destek verenlerdir. Delege vasfı taşımayıp sonradan listeye yazılan kişilerin tamamı diğer adaya yakın isimlerdir.

Bu değişiklik o kadar pervasızca yapılmıştır ki çok sayıda mahalle başkanımız ve ilçe y. yönetim kurulu üyemiz delegelikten çıkarılmıştır.

Bu hakkaniyetten ve siyasi ahlaktan uzak uygulamaya karşı 12/03/2018 tarihinde ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. 14/03/2018 tarihinde itirazımıza olumsuz yanıt aldık.

Arazide delegelerimizin gönlüne giremeyip, kararlarını değiştiremeyenler, masa başında delegelerimizin isimlerini değiştirmişlerdir. Böylelikle kongrenin meşruiyetine gölge düşürmüşlerdir.

Bu süreçte şahsıma verdikleri destekle, diğer tarafı delege listesini değiştirme ayıbını boyunlarına asmak zorunda bırakan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederim.

Bu durum üzerine beraber yola çıktığımız teşkilat mensubu arkadaşlarımızın ortak kararı ile adaylıktan çekilmiş bulunmaktayım.”

4. OLAĞAN KONGREYE BAŞBAKAN DA KATILIYOR

Ak Parti Arnavutköy 4. Olağan İlçe Kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımı ile Arnavutköy Kapalı Spor Salonun’da 17 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de yapılacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -