Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Ak Parti'de toplu istifa şoku

Arnavutköy Ak Parti’de toplu istifa şoku

Arnavutköy Akparti Teşkilatı bugün istifalarla sarsıldı.Belediye meclis üyelerinin açıklandığı güne denk gelen istifalardan daha çok yapılan basın açıklaması dikkat çekti.

30 Mart Yerel Seçimlerinde Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurusu yapan 10 aday adayı ve 55 kişi parti üyeliğinden istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti  Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları Haydar Yerdelen,Mehmet Şencer,Cevat Mercan,Ahmet Kınalı,Bülent Yıldız,Mustafa Bayhan,Ali Yücel,Embia Kahraman,Abdullah Tekgöz  partiden istifa ettiler ve bir basın açıklaması yayınladılar.

“Akparti tamamen otoriter”

17 Aralık yolsuzluk operasyonlarına değinilen açıklamada :  “Adında adalet olan Akparti ne yazıkki ,misyonu olan “3y” yolsuzluk,yokluk ve yasaklarla mücadele çizgisinden ayrılarak,tamamen otoriter bir hüviyete bürünmüştür”  denildi.

 

Hükümet-Cemaat kavgasının izleri

Açıklamada özellikle hizmet kastedilerek söylenen ,”bu mümtaz insanlara yapılan zulüm artık kabul edilemez” sözleri dikkat çekti.Türkiye gündemini oluşturan Hükümet-Hizmet çekişmesinin Arnavutköy’e yansıdığı net şekilde görülen açıklama “Haşim Baltacı ile Arnavutköy’ün bir arpa boyu ilerlemeyeceğini anlayan bizler,Akparti üyeliğinden istifa ediyoruz” denilerek bitirildi.

arnavutkoyden.com

akparti-istifa-basin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -