8.5 C
İstanbul
13 Ağustos ,Cuma, 2021
Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Belediyesi'nden geri dönüşüm seminerleri

Arnavutköy Belediyesi’nden geri dönüşüm seminerleri

Arnavutköy Belediyesi tarafından ilçede bulunan ilkokul öğrencilerine yönelik geri dönüşüm hakkında seminerler düzenleniyor.

“Çevre ve Geri Kazanım” konulu eğitim seminerlerinin amacı, toplumun tüm kesimlerini çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Sazlıbosna İlkokulu’nda düzenlenen “Çevre ve Geri Kazanım” konulu eğitim seminerinde; öğrencilere ‘Ambalaj atıkları ve kaynağında geri dönüşümün önemi’ anlatıldı.

Çevre ile birçok projeye destek veren Arnavutköy Belediyesi bugüne kadar; mavi kapak, atık pil, atık yağ ve cam kumbara projelerini de başarıyla yönetti. Geri dönüşümün önemi yeni nesille anlatmaya başlayan Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilere ulaşarak; çevre ve geri kazanım bilincinin yaygınlaştırılması sağlamayı amaçlıyorlar.

Tertemiz Bir Arnavutköy İçin Lütfen!

Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlara seslenerek: “Evlerinizden çıkan çöplerinizi, poşetleyerek ve ağzını bağlayarak size en yakın çöp konteynırı içerisine atın. Atık pil, atık yağ ve geri dönüşümü kazandırılabilecek atıkları ise; geri dönüşüm kutuları içine atalım.”

Selamcılar Grup
- Advertisment -