Arnavutköy Fatih Caddesinde bir binada çökme tehlikesi

Arnavutköy Fatih Caddesi üzerinde bulunan dört katlı binada, bitişiğindeki temelde hafriyat alındıktan sonra yıkılma tehlikesi meydana geldi.

Akşam saatlerinde gürültü ve sarsıntı nedeni ile binada bulunan beş dairede yaşayanlar deprem olduğunu sanarak dışarı çıktılar. Fakat binanın sallanmasının nedeninin deprem değil yan tarafta bulunan inşaat temeli olduğunu anlayarak yetkililere haber verdiler.

BİNA VE ÇEVRESİNDE GÜVENLİK ÖNLEMİ

Olay yerine gelen belediye, polis ve zabıta ekipleri binada bulunanların dışarı çıkarılmasını sağladıktan sonra yolu da trafiğe kapatarak yıkılma riskine karşı önlem aldılar. Binada zaman zaman meydana gelen dökülme ve ayrılmalar nedeni ile çevrede toplanan meraklı kalabalık ise heyecanlı anlar yaşadılar.

BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNDE BİLGİ ALDI.

Yıkılması beklenen binanın bulunduğu alana gelen Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı ise olay ile ilgili bilgi aldı.

Yıkılması an meselesi olarak beklenen bina nedeni ile Fatih Caddesi üzerinde bulunan trafik akışı, çift yönlü olarak arka sokaklar üzerinden sağlandı.

SABAH SAATLERİNDE KONTROLLÜ YIKIM YAPILDI

 

Vatandaşlar tarafından gece yarısına kadar yıkılması beklenen bina yerinden oynamasına rağmen kendisi yıkılmadı. Fakat tehlike arz eden bina her an yıkılma riski taşıdığı için binada yaşayanlar evlerine giremedi. Sabah saatlerinde ise bina sahiplerinin, yan inşaatın müteahhiti ile anlaşması neticesinde kontrollü şekilde binanın yıkımı sağlandı.

Binada yaşayanların içeriye girmelerine izin verilmediği için eşyaları ile birlikte yıkımın yapıldığı bildirildi.

arnavutkoyden.com/ Engin Akpınar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz