Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy festivali Malatyalılar gecesi ile son buldu

Arnavutköy festivali Malatyalılar gecesi ile son buldu

Arnavutköy Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Arnavutköy Kültür Sanat Festivali’nde hemşeri gecelerinin sonuncusu Malatyalılar Gecesi oldu.

Malatyalılar Gecesi yerel sanatçıların türküleriyle başladı. Malatyaspor’un rengi olan sarı kırmızı atkılarıyla alanı dolduran protokol ve izleyiciler yerel sanatçıların söyledikleri türkülere eşlik ettiler.

Arnavutköy Malatyalılar Dernek Başkanı Hasan Alakaş gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Tüm katılımcılara “Hoşgeldiniz” diye başlayan konuşmasında Dernek Başkanı Yunus Burak, başta Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı olmak üzere, başkan yardımcısı Turgut Baran’a ve tüm belediye çalışanlarına, dernek üyelerine ve derneğe katkıda bulunan işadamlarına teşekkür ve şükranlarını sundu.

Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Bu gecelerde maksatlarının birlikte olup, kaynaşmak olduğunu söyledi. Başkan, geleceğimizin daha aydınlık olmasını sağlayacak bu tür programların devam edeceği müjdesini de verdi.

Konuşmanın ardından Başkan Baltacı, festivale katkılarından dolayı Arnavutköy Malatyalılar Derneği Başkanı Hasan Alakaş’a plaket taktim etti.

Festivale katılan Malatya İli Pötürge İlçesi Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın’da bir konuşma yaptı. Dr, Ayaydın, festival nedeniyle Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı tebrik etti.

Konuşmaların son bölümünde Arnavutköy Malatyalılar Dernek Başkanı Hasan Alakaş’ta Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya ve Kendisi de Malatyalı olan Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran’a plaket takdim etti.

Malatyalılar Gecesi, İbrahim Balaban’nın türküleri ile gece geç saate kadar sürdü.

http://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Kays%C4%B1-Diyar%C4%B1-Malatya/12_800.jpghttp://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Kays%C4%B1-Diyar%C4%B1-Malatya/25_800.jpghttp://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Kays%C4%B1-Diyar%C4%B1-Malatya/26_800.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -