Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy Gençlik ve Spor Festivali Sona Erdi

Arnavutköy Gençlik ve Spor Festivali Sona Erdi

Arnavutköy’de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile başlayan ve türlü etkinlik ve konserlere sahne olan festival 29 Mayıs’ta planlandığı şekliyle sona erdi.

Festival kapsamında Arnavutköy festival alanında yapılan konserlere katılımın yoğun olduğu gözlenirken,yapılan hemşeri geceleri de halkı festivale katılmaya teşvik eden unsurlardandı.

Arnavutköy Gençlik ve Spor Festivali’nde yapılan etkinliklere bir göz atacak olursak :

 

Şöhretler Karması

Hasan Doğan Stadı’na gelindiğinde açılış konuşmalarının ardından, içerisinde eski milli futbolculardan Hasan Şaş, Ümit Davala, Hayrettin Demirbaş, Semih Yuvakuran’dan oluşan şöhretler karması ile Belediye Başkanı Haşim Baltacı kaptanlığındaki Arnavutköy karması maçı Arnavutköylülere unutulmaz anlar yaşattırdı. Hasan Şaş’ın 4 gol attığı maçı şöhretler 8-1’lik ezici bir üstünlükle kazandı. Maçın ardından Başkan Haşim Baltacı şöhretler karmasına turnuvaya katılımından dolayı plaket takdim etti.

 

 

http://arnavutkoy.bel.tr/assets/content/2011%20HABERLER/MAYIS/festival%20y%C3%BCr%C3%BCy%C3%BC%C5%9F/IMG_3309.JPG

Giresunlular Gecesi

Festivalin ikinci programları için Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal tarafından karşılandı. Karasakal, başkana Giresun’a özgü peştamal fular ve Giresunspor’un renkleri yeşil beyaz kravat hediye etti. Dernek Başkanı Ahmet Karasakal, kravatı ve fuları Başkan Haşim Baltacı’nın boynuna kendi taktı.
Orakla Açılış Yaptılar
Ardından Giresunlular Derneği çadırının açılışına geçildi. Kendisi de bir Giresunlu olan Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı yine Giresun’a özgü bir orakla açılışı gerçekleştirdi. Çadırda misafirlere ikramda bulunan Arnavutköy Giresunlular Dernek Başkanı Ahmet Karasakal ve beraberindeki heyet tekrar konser alanına geldiler. Giresun halk oyunları ekibinin yapmış olduğu kemençe ve horon gösterisi Giresunlulara ve festival katılımcılarına eğlenceli saatler yaşattı. Festival de bir konuşma yapan Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya düzenlenen festival nedeniyle teşekkür etti. Belediye Başkanı Haşim Baltacı da derneğin çalışmaları nedeniyle program sunucusu Erkan Sazak’a plaket  sundu. Program, Giresun folklor ekibinin gösterisi eşliğindeki danslar eşliğinde gece saatlere kadar sona erdi.
Shaman Of The Dans Büyüledi
Gösteri öncesi bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, on gün boyunca sürecek festivalin ilk gecesinde Türkiye’nin motiflerini taşıyan Shaman Of The Dans grubunun gösterisiyle başlamak istediklerini ifade etti. Amaçlarının bir araya gelerek kültürel ve sanatsal etkinliklerin paylaşılmasını sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Haşim Baltacı, derneklerin de yapacakları programlarla hem kendi hemşehrilerine hem de tüm Arnavutköylülere güzel anlar yaşatacağına inandığını ifade etti. Başkanın konuşmasının ardından sahneye çıkan Shaman Of The Dans grubu, muhteşem ezgiler eşliğinde yaptıkları gösterilerle Arnavutköylüleri adeta mest etti. Dans gösterisinin ardından Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı festival alanındaki standları gezdi.
http://arnavutkoy.bel.tr/assets/content/2011%20HABERLER/MAYIS/festival%20shaman%20of%20the%20dans%201%20g%C3%BCn/IMG_4392.JPG
Pinhani Hayranları Festivale Koştu
Festivalin üçüncü gün programı Hasan Doğan Stadı’nda düzenlenen atletizim yarışmaları ile başladı. 50 metre ve 100 metrede kızlar ve erkekler olarak ayrı ayrı gerçekleşen yarışmalarda dereceye girenler madalyalarını Erzurumlular Gecesi’nde aldı. Aynı gün engelliler satranç takımının gösteri maçının final maçı da gerçekleşti. Görme engellilerin futbol müsabakasının da final maçının oynandığı günün sonunda Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Moldova’dan sporcuların katıldığı okçuluk yarışmaları yapıldı. Festivalin akşam programında Pinhani’nin muhteşem konseri vardı. Festival alanını dolduran binlerce sevenine unutulmaz saatler geçirten Pinhani konseri gece saatlere kadar sürdü.
http://arnavutkoy.bel.tr/assets/content/2011%20HABERLER/MAYIS/pinhani/IMG_5260.JPG
Trabzonlular Gecesi
Folklor ekibinin horon gösterisiyle başladı. Alanı dolduran Arnavutköylü Trabzonluların eşlik ettiği horon yerini yeryer kolbastı oyununa bıraktı. Karadenizli ünlü sanatçı Sinan Yılmaz’ın kolbastı ekibinin yapmış olduğu gösteriyle iyice coşan kalabalık, yoruluncaya kadar dansa eşlik etmeyi bırakmadılar.
Onay Şahin Coşturdu

Festival heyecanının bir an durmadığı gecede Trabzonun tanınmış sanatçıları ardı ardına sahne alarak coşkuya coşku kattı. Gecenin final bölümünde ise Trabzonlu sanatçı Onay Şahin sahne aldı. Onay Şahin’in her biri birbirinden hareketli parçalarıyla daha da hareketlenen Trabzonlular geç saatlere kadar alanı terk etmediler.

http://arnavutkoy.bel.tr/assets/content/2011%20HABERLER/MAYIS/trabzonlular%20gecesi/IMG_0375.JPG
Arnavutköy Cemevi Gecesi
Arnavutköy Hacı Bektaş Veli Kültürünü Yaşatma Ve Tanıtma Derneği’nin katkısıyla gerçekleşen gecede sanatçıların söylediği türküler ve halk oyununu ekiplerini dansları izleyenlere güzel anlar yaşattı.
Ordulular Gecesi
Ordu halk oyunları ekibinin folklor gösterisiyle başlayan Ordulular Gecesi Arnavutköylü Orduluların ve Arnavutköylülerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Ordulular’ın gecesine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekili ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Enver Yılmaz, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi, Ordu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Bayrak’ta katıldı. Arnavutköy Ordulular Derneği Başkanı Yaşar Eşit açılış konuşmasında, programa katılan tüm Ordululalara ve Arnavutköylülere teşekkürlerini iletti. Ardından sahneye Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı çıktı. Baltacı, ülkemizin birlik ve bütünlüğümüze katkısı olduğuna inandığım bu tür programların ne kadar isabetli olduğu, sizlerin katılımından anlaşılıyor” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy Ordulular Derneği Başkanı Yaşar Eşit’e plaket sundu.
Gaye Aksu Rüzgarı Orduluları Coşturdu
Konuşmaların ardından Ordulu tanınmış söz yazarı Mehmet Gümüş sahne aldı. Ünü tüm Türkiye’ye yayılmış onlarca eseri bulan Mehmet Gümüş, bağlama eşliğinde seslendirdiği türkülerine alandaki kalabalık da eşlik etti. Mehmet Gümüş’ün ardından yine Ordulu Yasemin sahne aldı. Türk halk müziği eserlerini seslendiren sanatçı hareketli parçalarıyla da Orduluları coşturdu. Yasemin’in ardından alandaki kalabalığın hasretle beklediği aynı zamanda Ordulu olan ünlü sanatçı Gaye Aksu sahne aldı. Ordu ile özdeşleşmiş “Akkuş’un Gürgenleri” türküsü ile başlayan sanatçı birbirinden güzel şarkılarını hayranlarıyla paylaştı. Yaklaşık iki saat boyunca sahnede kalan sanatçıya Arnavutköylü Ordulular da eşlik etti. Gaye Aksu’nun şarkıları ile coşan kalabalık program sonuna kadar ünlü sanatçıyı yalnız bırakmadılar.
Sivaslılar Gecesi ilk olarak Sivas Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi ile başladı. Oyunların hemen ardından Arnavutköy Sivaslılar Dernek Başkanı Hikmet Çolak kısa bir hoş geldiniz! Konuşması yaptı. Kardeşlik mesajlarının verildiği konuşmada Dernek Başkanı Çolak; “Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi bu ülkede kardeşçe yaşayacak!” dedi. Başkan Çolak Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya da derneğin çalışmalarına ve gecenin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekkür etti.
Baltacı; “Muhsin Yazıcıoğlunu Rahmetle Anıyoruz”
Dernek Başkanı’nın konuşmasının ardından Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı kürsüye çıktı. Başkan, hemşeri gecelerine katılan tüm misafirlere teşekkürlerini ilettiği konuşmasında, Sivaslı sevilen siyasetçi Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andığı konuşması alkışlarla karşılandı. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Haşim Baltacı Arnavutköy Sivaslılar Dernek Başkanı Hikmet Çolak’a plaket takdim etti. Sivaslılar Derneği üyesi Ahmet Zabun’da Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya hediye takdim etti. Ardından Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları Yavuz Fırat’a ve Turgut Baran’a plaket sunuldu.
“En Büyük Asker Bizim Asker”

Plaket takdimi ve konuşmaların ardından Sivas türkülerinden seçme şarkılarla program devam etti. Program sırasında iki hazır askerin uğurlama töreni de gerçekleşti. Belediye Başkanı ve protokolün elini öperek helalleşen askerlere belediye başkanı Haşim Baltacı harçlık da verdi. “En büyük Asker Bizim Asker” sloganları ile uğurlanan askerlerin ardından Sivas yöresi halk oyunları ekibi sahne aldı. Ardından yine Sivaslı sanatçılardan geçitlerle program sona erdi.

 

Malatyalılar Gecesi kendiside Malatyalı olan sanatçı İbrahim Satılmış’ın türküleriyle başladı. Malatyaspor’un rengi olan sarı kırmızı atkılarıyla alanı dolduran protokol ve izleyicilerin alkışlarıyla dinledikleri sanatçı, yaklaşık yarım saat sahnede kaldı. Bu arada festival alanındaki Malatyalılar Standı’nın açılışını da Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Av. Ercan Üner ve Dernek Başkanı Yunus Burak birlikte yaptılar.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -