8.5 C
İstanbul
14 Ağustos ,Cumartesi, 2021
Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy-Habibler yolunda kamyoncular eylem yaptı

Arnavutköy-Habibler yolunda kamyoncular eylem yaptı

Habibler ile Arnavutköy arasındaki yolda yavaş yavaş ilerleyen kamyoncular, trafiği adeta kilitlenme noktasına getirdi. Kayabaşı kavşağında bir süre kontak kapatan kamyoncuları polisler trafiği açmaları için zor ikna etti.

İstanbul genelinde yapılan inşaatlardan hafriyat çeken damperli kamyon sürücüleri, sürekli trafik cezalarına maruz kaldıkları iddiası ile eylem yaptı. Habibler ile Arnavutköy arasındaki yolda eylem yapan sürücüler, yolu trafiğe kapattı. Habibler çıkında eyleme başlayan kamyoncular, trafikte yavaş yavaş ilerleyerek trafiği adeta kilitledi. Kamyoncuları şeritleri kapatması üzerine trafikte kalan bazı araçlar, kaldırımlarda ilerlemek zorunda kaldı.

Kayabaşı kavşağına kadar oldukça yavaş ilerleyen ve trafiği kapatan kamyoncular, Kayabaşı yol ayrımına geldiklerinde ise ışıklarda durarak kontak kapattı. Diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler ile kamyon sürücüleri arasında uzun süre pazarlıklar yaşandı. Kamyoncuları yolu açmaları konusunda uyaran polis ekipleri, uzun süren uğraşlar sonrasında grubu ikna ederek yolu açmaları sağladı.

DİĞER SÜRÜCÜLER DE KAMYONCULARDAN RAHATSIZ

Öte yandan trafikte araç kullanan diğer sürücler ise kamyoncuların rahatsız edici şekilde araç kullanmalarından rahatsız olduklarını belirtirken,bir vatandaş “kendileri küçük araçları hiçe sayarak sürüyorlar .biz de onlara karşı mı eylem yapalım şimdi” dedi.

 kaynak:arnavutkoy.web.tr

 

Selamcılar Grup
- Advertisment -