Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Haraççı'da kaçak kurbanlık sahipleri isyan etti

Arnavutköy Haraççı’da kaçak kurbanlık sahipleri isyan etti

Arnavutköy Haraççı’da , Erzurum’dan getirdikleri 300’e yakın Kurbanlık hayvanı yakalanan hayvan sahipleri, kesim kararı çıkarılan Kurbanlık hayvanlarını kestirmemek için Çevik Kuvvet polisiyle karşı karşıya geldiler

Kurban Bayramı için Erzurum’dan borçla getirdiklerini idea eden kurbanlık hayvanlarını yakalatan kurban sahipleri bir kısım kurbanlıklarını kaçırmayı başarırken diğer bir kısmı hayvanlarının yakalanmasından dolayı polis ile karşı karşıya geldiler. Çevik kuvvet polisi müdahale etti .Arnavutköy Çevik Kuvvet polisi sabah saatlerinde hayvanların tutulduğu bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Daha sonra olay yerine gelen Arnavutköy ilçe tarım müdürü getirilen hayvanların kaçak yollarla İstanbul Avurpa yakasına getirildikleri için kesilmelerine karar verildiğini bunun için ellerinden bir şey gelmediğini idea etti.Erzurum’dan İstanbul Avrupa yakası Arnavutköye kaçak yollarla Kurbanlık hayvan getiren kurban sahipleri duruma isyan ettiler.
Arnavutköy ilçe Tarım 400 TL’ye bize küpe sattı

Kurban sahipleri : ”Biz bu devletin bayrağı altından yaşamıyor muyuz, biz bu milletin evladı değil miyiz, biz hırsızlık yapmadık, kimsenin malını çalmadık,şerefimizle hayvanlarımızı getirip satmaya çalışıyoruz. Bize söylenen İstanbul Avrupa yakasına getirilmesi yasakmış yasak ise peki Arnavutköy ilçe tarım müdürlüğü bize neden hayvanlarımız için 400 TL’den hayvanlarımız için küpe satıyorlar. Bu devlet bunu yasakladıysa o zaman hayvanların köprüden geçirmeyecekler, hatta hayvanların getirildiği illerden de bu küpeler satılmasın böyle bir yasa olur mu? Böyle bir kanun olur mu? Bu bir vicdansızlık olur mu? Biz çoluk çocuğumuzun rızkı için mücadele ederken sayın başbakan biz çiftçimize sahip çıkıyoruz diyor. Nerden sahip çıkıyormuş gelsin bu halimizi görsün. Bu ülkenin bayrağı altında yaşıyoruz. Şerefimizle iş yapmamıza müsaade edilmiyor.Biz bu ülkenin evladı değil miyiz, eroin mi, esrar mı satalım?Hırsızlık mı yapalım Peki, biz ne yiyip içeceğiz çoluk çocuğumuza ne yedireceğiz. Gidip eroin mi, esrar mı satalım, hırsızlık mı yapalım, bu duruma müsaade eden ve bizi bu hale getirenlere yazıklar olsun. Biz kilometrelerce çıkıp geliyoruz onurlu bir şekilde ticaretimizi yapamıyoruz. Ama ne yazık ki bu ülkenin ağa babaları angunsların yurt dışından getirilmesine müsaade ediyorlar. Ancak Erzurum’dan, Anadolu’dan hayvan getirmemize müsaade etmiyorlar. Bu hükümete bu yönetime bir daha oy vermeyeceğiz. Bu devlet garibanı korumuyor bu devlet bizi korumuyor bize terör muamelesi yapıyorlar. Sizlerde görüyorsunuz bu devletin polisi mazlumu garibanı fakiri koruyacağına engel olup baskı ile hayvanlarımız elimizden alınıp kesime gönderildiler. Başbakan bunu görmez çıkıp mazlumun hakkından konuşur vatandaşını koruduğunu söylüyor bu mu korumak yazıklar olsun diyerek açıklama yaptılar.

Satıcılar polis ile karşı karşıya geldiler

Çevik kuvvet polisi ile satıcılar arasından ara ara arbedeler yaşandı bazı kurbanlık hayvan satıcıları gözaltına alındı bazıları polise direnerek gözaltına alınmak istenmediler. Erzurumdan getirilen 300’e yakın Kurbanlık hayvanların elliye yakını Hadımköy Çekmece et entegre tesislerinde kesime gönderildi.

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/264233_102409033250558_1854868924_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/229853_102409069917221_1429784942_n.jpghttp://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/578602_102409019917226_241605484_n.jpg

arnavutkoyden.com/Salih SÜTLAN

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -