Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy İtfaiyesine Başkandan Plaket

Arnavutköy İtfaiyesine Başkandan Plaket

İtfaiye teşkilatı kuruluşunun 296. Kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu kapsamda Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen itfaiye olimpiyatlarında Türkiye ve Balkan ülkeleri itfaiye müdürlükleri arasında yapılan motopomp yarışlarında birinci gelerek kendi kategorisinde bir rekora imza atan Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği’ne Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından plaket sunuldu.

Arnavutköy’de Yangınlar Azaldı
İtfaiye amirliğindeki ziyarete başkanın yanı sıra Başkan Yardımcıları Turgut Baran ve Melik Genç’te hazır bulundu. Amirlik tarafından kendilerine sunulan ikramlar yenilirken, Arnavutköy İtfaiye Grup Amiri Doğan Toncer, amirliğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Doğan Toncer, amirlik bölgesinde geçen yıl 1200 adet yangına müdahale edilirken, yapılan eğitim çalışmaları neticesinde 2010 yılında bu sayının 775 civarında kaldığına dikkat çekerek, yangınlar konusunda halka daha da geniş, bilgilendirici çalışmaların yapılacağını ifade etti. Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği hafta münasebetiyle şu ana kadar 14 ilköğretim okulunda tatbikat eğitimi verdiklerini de sözlerine ekledi.
Arnavutköy İtfaiyesi Hedefi Onikiden Vuruyor
Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışıyor. Amirliğe bağlı Hadımköy, Germe, Habibler ve Arnavutköy istasyonları da mevcut. Amirlikte 20 araç mevcut ve 145 personel çalışıyor. Amirlik ayrıca geçtiğimiz yazın İstanbul Büyükşehir İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. İtfaiye Spor Oyunları yarışmasında hız, kuvvet ve tekniğin ön plana çıktığı yarışların  “motopomp ile hedefe su tutma” etabında Arnavutköy Grup Amirliği olarak birinciliği elde etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -