Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy-Kız Meslek Lisesi Yıl Sonu Etkinliği

Arnavutköy-Kız Meslek Lisesi Yıl Sonu Etkinliği

Öğrencilerin Yetenekleri İlgi Çekti
Öğrencilerin Yetenekleri İlgi Çekti

Arnavutköy Meslek Lisesi öğrencileri gazete kağıdı ve poşetten hazırladıkları elbiselerle çevre kirliliğine parmak bastılar.

Tekstil  öğrencilerinin  20 günde hazırladıklarıgazete kağıdıyla yapılan elbise izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Arnavutköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi yıl sonu etkinliğinde öğrenciler diktikleri elbiseleri sergilerken okunan şiirlerde duygusal bir atmosfer oluştu.

Program geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz şehitletrimizin anısına 1 dakika saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlanırken etkinliğe Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede ve bir çok üst yönetici katıldı.Proğramda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Dede:”Bir seneyi acısıyla tatlısıyla tamamlamış olduk.Gördüğüm kadarıyla öğrencilerimiz büyük bir özveri içerisinde hazırlıklarını tamamlamışlar.Eğitim sadece öğrenmek değil ,ögrendiklerini uygulamaktır.Kurulduğu günden itibaren Eğitim camiamıza katkılar sağlayan Kız Meslek Lisesi eminim ilerkleyen yıllarda çok daha başarılı olup geleceğe çok daha inanmış ve başarılı nesiller yetiştirecektir” dedi.

Programda 40`ın üzerinde elbise öğrenciler tarafından büyük bir ustalıkla sergilenirken,öğrenci mankenlerin rahat tavırları izleyenleri büyüledi.Uzun bir zamandır şiir çalışmalarına hazırlanan öğrenciler okudukları şiirlerle gösteriye katılanların gözlerinin dolmasına neden oldu.

Defilenin oluşumunda büyük emek sarfeden Tekstil öğretmeni Nilper Çolakoğlu yaptığı açıklamada: “Uzun bir süredir  defile için hazırlanıyorduk ve defile izleyenler tarafından büyük alkış alması bizim güzel işler yaptığımızın en büyük kanıtı.Ben başta öğrenilere teşekkür ediyorum.Onlarla beraber gecemizi gündüzümüze katarak bu elbiseleri hazırladık.Bir kez daha Kız Meslek Lisesi öğrencilerine güvenince ortaya harkulade eserlerin çıkacağını cümle aleme göstermiş olduk.Belkide Dünyada eşine az rastlanır türde Gazete kağıdından ve poşetten hazırladığımız elbiselerle çevre kirliliğini azaltmak için katkımızı bu şekilde belirtmek istedik. “dedi.


Kız Meslek Lisesinin TürK Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Çelik programın gerçekleşmesinde büyük bir özveriyle çalışırken yaptığı açıklamada: “Naylon poşetler doğada en zor kaybolan atıklar olduğu için dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek maksadıyla poşetlerden yaptığımız elbiselerle bütün insanlığa mesaj ulaştırmış olduk.İnanıyorum ki bu tür mesajlar adresine ulaşıcak yeni nesillere daha temiz bir dünya bırakıcağız” dedi.

Bir çok vatandaşın büyük bir beğeniyle izlediği program Arnavutköy ilçemiz`de daha fazla sosyalleşmesi adına olumlu izler bıraktı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -