Arnavutköy Ordulular Derneği Pikniği

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim BALTACI'da oradaydıArnavutköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilk piknik şölenini Arnavutköy Taşoluk piknik alanı 8. bölgede gerçekleştirdi.

Arnavutköy Taşoluk Mahallesi piknik alanı 8 . bölgede gerçekleşen piknik şölenine Ak Parti Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin, Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Genel seçimlerde İstanbul Milletvekili aday adayı olacak olan Aydın Doğulu, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Arnavutköy Belediye Başkan yardımcısı Bahri Kazankaya, Kırkpınar ağası Seyfettin Selim, Arnavutköy Belediye Spor Kulüp Başkanı Faruk Ceylan, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkan yardımcısı Şevki Çelebi, MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Fatih Babacan, Arnavutköy Ortopedik Özürlüler Dernek Başkanı Ahmet Satılmış ve birçok vatandaş katıldı.

Sanatçılar renk kattı

Piknik şöleninde sahne alan Ordulu sanatçılar, Temel Reis, Erol Aydoğan, Hüda Aydın, Zekeriya Kılıç, Kemal Çelik, sahne alarak ordu yöresine ait söyledikleri türkülerle pikniğe katılan vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İlhan Kılıç Konuşmasından bir kesit

Arnavutköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İlhan Kılıç açılış konuşmasında ; derneğimiz yeni açılmasına rağmen kısa zamanda siz değerli üyelerimiz sayesinde büyük ilerlemeler kat ettik derneğimizin amacı Arnavutköy’de ki Ordulu hemşerilerimizi bir araya toplayarak tanışmalarını sağlamaktır. Bunun yanında kendi kültürümüzü Arnavutköy’de de yaşayabilmek ve bununla beraber geleneklerimizi Arnavutköy’de de sürdürebilmektir. Ve bu gelenek, göreneklerimizi gelecek olan nesillerimize aktarmaktır. Bunun içinde bütün Ordulu hemşerilerimizi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. Bugün burada Ordulular olarak derneğimiz bünyesinde ilk piknik şölenimizi yapmak için toplandık. Bu piknik şölenini geleneksel hale getirip Ordulular olarak her yıl aynı coşkuyla ve sizlerin katılımıyla en güzel şekilde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Böylelikle üyelerimiz ve gençlerimiz tanışıp kaynaşmış olacak. Gençlerimizi de derneğimize bekliyoruz. Kılıç, Ordulular Derneğine üye olan Ordululara katkılarından dolayı teşekkür ederek pikniğimize hoş geldiniz dedi.

Katılım yüksekti

Bine yakın Ordu’lu vatandaşın katıldığı piknik şöleninde katılan siyasilere ve vatandaşlara keşkek ile birlikte kola ikram edildi. Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ikram edilen keşkeği kendi elleriyle tabaklara doldurup vatandaşlara verdi.

Piknik şöleninde keşkek ağası seçimi yapıldı. Keşkek ağası seçilen Kerem Bulut’a Arnavutköy Ordulular Derneği tarafından koç hediye edildi. Kerem Bulut ise kendisine hediye edilen bu koçu, yine Ordu’lu olan bir engelli çocuğa armağan etti..

Pikniğe katılan siyasiler ve vatandaşlar Kerem Bulut’u bu örnek davranışından dolayı tebrik ettiler.

Haber: Arif SAPMAZCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.