Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy Okullarının SBS'de Başarı Durumu

Arnavutköy Okullarının SBS’de Başarı Durumu

sbs_basari_arnavutkoyİstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü,  ilçe okulların SBS ve OYP sonuçlarını açıkladı.İstanbul genelinde en başarılı okulların kolejler olduğu gözlenirken Arnavutköy İlçesi başarı sıralamasının en sonunda yer aldı.

En başarılı ilçe Beşiktaş, en başarısızı ise Arnavutköy. 2.503 öğrencinin sınava girdiği Beşiktaş’ın OYP ortalaması 358.121.

En başarısız ilçe olan Arnavutköy’de ise 2.034 öğrencinin girdiği OYP ortalaması 290.330 olarak belirlendi. İstanbul’da ilçelerde yine en başarılı okulların kolejler olduğu görüldü. Bahçeşehir Bilfen Koleji 475 puan ortalama ile en başarılı okul olarak öne çıktı. Bilfen Koleji’ni 469 puan ile Özel Moda Fen İlköğretim Okulu ve 459 puan ortalaması ile Özel Ataşehir Bilfen izledi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, başarılı ve başarısız okulları tek tek tespit etmek için müfettişleri okullara gönderdiklerini söyledi. Özer, okullar açıldıktan sonra başarısızlığın nedenlerini sözkonusu okulların öğretmenleri ile görüşeceklerini ve çözüm arayacaklarını ifade etti.

sbs_basari_arnavutkoy

yeniköy örfi çetinkaya,karaburun,cemal reşit rey,şehit çavuş selçuk gürdal,malazgirt,mimar sinan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -