Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Toplu Nikah Ve Sünnet Şölenleri Coşkulu Geçti

Arnavutköy Toplu Nikah Ve Sünnet Şölenleri Coşkulu Geçti

Arnavutköy Belediyesi’nce düzenlenen toplu sünnet ve nikah programları Orhan Ölmez ve Mustafa Ceceli konserleriyle şölen havasında geçti. Onbinlerin doldurduğu konser alanında 460 çocuğun sünnet kıyafetleri belediye tarafından karşılandı, 36 çiftin de nikahları kıyıldı.Gerek ekonomik şartlar gerekse ihmal yüzünden çocuğunu sünnet ettirememiş aileler için belediyelerin düzenlediği toplu sünnetler bir fırsat oluyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnete de 460 müracaat oldu. Sünnet çocukları için Taşoluk Yeşil Camii’de mevlit okutan belediye Cuma Namazı çıkışı da yaklaşık üç bin kişiye etli pilav baklava ve ayran dağıttı. Bütün çocukların sünnet kıyafetlerini karşılayan belediye onlar adına ünlü sanatçı Orhan Ölmez’in katıldığı birde konser düzenledi.
Orhan Ölmez’den Unutulmaz Gece
Konser öncesi Karagöz Hacivat ve illüzyon gösterileriyle eğlenen sünnet çocuklarına Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çeşitli hediyeler verildi. Sanatçı Orhan Ölmez’in konser alanına gelmesiyle alanda bulunan kalabalığın coşkusu daha da arttı. Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çiçek takdim edilen sanatçı, geçen yılki Ramazan programının ardından ikinci kez Arnavutköy’e gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Coşkulu kalabalıkla birlikte eserlerini seslendiren sanatçı yoğun istek üzerine gizemli parçası “İki Elin Kanda Olsa Gel” şarkısını ikinci kez söyledi. Gece geç saatlere kadar süren konserin ardından sünnet çocukları ve aileleri evlerine bırakıldı.
Ceceli 12 Bin Kişiyi Coşturdu
Arnavutköy Belediyesinin düzenlemiş olduğu sünnet programının ertesi günü toplu nikah şöleninde de Mustafa Ceceli coşkusu yaşandı. Belediye Festival Alanı’nı dolduran 12 bin kişi sanatçıyla birlikte eğlenceli saatler geçirdi. Toplu nikah için başvuran 36 çift alana gelmeden önce süslenmiş belediye araçlarıyla konvoy oluşturdu. Hadımköy’den Arnavutköy’e korna sesleri ve vatandaşların alkışları arasında alana gelen çiftler kendileri için ayrılmış özel masalarda oturdular. Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın temsili olarak 3 çiftin nikahını kıydığı gecede yine başkan tarafından özel olarak yaptırılmış 1 gramlık altın tüm çiftlere hediye edildi. Arnavutköy Kaymakamlığı da yeni nikahlanan çiftlere birer çeyrek altın hediye etti. Hediyelerin ardından ünlü sanatçı Mustafa Ceceli sahne aldı. Kalabalığın coşkun tezahüratları arasında yaklaşık 3 saat boyunca sahnede kalan Ceceli, Arnavutköy’e tekrar gelmek istediğini ifade ederek sahneden ayrıldı. Belediye, sünnet olacak çocukların sünnet kıyafetlerini tümünü karşılıyor. Nikah için gelen çiftlerin de tüm muayene ve evrak işlemlerini karşılayan belediye ayrıca çiftlerin gelinlik ve damatlıklarını da temin etti.
Arnavutköy  Basın Yayın Servisi (20 Temmuz 2010)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -