Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Ülkü Ocakları Gençlik ve Cumhuriyet Şöleni yapıldı

Arnavutköy Ülkü Ocakları Gençlik ve Cumhuriyet Şöleni yapıldı

Arnavutköy Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Gençlik ve Cumhuriyet Şöleni” düzenledi.

Kozlar Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenen şölene siyasiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

“Ülkü Ocakları birleştirici vasfını bir kere daha ortaya koymuştur”
Şölen de bir konuşma yapan Arnavutköy Ülkü Ocakları Başkanı Feyyaz Uzun konuşmasında Amfi Tiyatro’yu dolduran vatandaşlara teşekkür ederek, “Bugün ilk kez Gençlik ve Cumhuriyet Şöleni düzenledik. O yüzden bugünün anlam ve önemi bizim için çok farklı. Bu gece öyle beyhude bir gece değildir. Bu gece bir olmanın, diri olmanın gecesidir. Böyle bir günde aramızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Ülkü Ocakları Bilge Kağan’ın, Metehan’ın ve Kürşad’ın otağı, Alparslan’ın kapıyı aralayışı, Şeyh Edebali’nin ve Akşemsettin’in duası,Kanuni Sultan Süleyman’ın hakimiyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Kazım Karabekir’in istiklali, Nihal Atsız’ın Türklüğü, Seyit Ahmet Arvasi’nin bütünleştiriciliği, Galip Erdem’in çilesi, Gün Sazağın emeği, Başbuğumuzun çağrısı, Ülkü erlerinin Hak Teâlâ’ya yürüyüşü, ve bilge liderimiz Türkmen Beyi Sn.Dr.Devlet Bahçeli Bey’in belirttiği gibi büyük Türkiye Ülküsü’dür. Ülkü Ocakları bugünde gördüğümüz gibi birleştirici vasfını bir kere daha ortaya koymuştur. Ülkü Ocakları yalnızca bulunduğu bölgenin değil, bütün vatanın, hatta Tuna’dan Altaylara, Adriyatik’ten Çin’e ve hatta üzerinde güneş batmayan Allah davası mensubu tüm Türk İslam Ülkücülerinin buluştuğu, aynı duygu düşüncelerle kalplerinin bir çarptığı kutlu bir dergahtır. Bizler de Arnavutköy Ülkü Ocakları olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in açtığı yolda Ülkü Ocakları’nın gerçek misyon ve vizyonu çerçevesinde, ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir, hizmette nimettir’ anlayışıyla genç nesillerimizi fikren-ilmen ve manen donatarak; geleceğin Büyük Türkiye’sine hazırlıyoruz. Her biri sizler için değerli ve Türk devletinin geleceğinin teminatı olan evlatlarınızı, Yüce Allah’ın bizlere birer emaneti olarak görüyor ve onların yerinin sokaklar-çatışmalar değil, İ’lâ-yı Kelimetullah çizgisinde dünyaya yön veren sancak beyleri kalitesinde yetişmeleri için ilim ocağı olduğuna inanıyor ve bunu uyguluyoruz” diye konuştu.
ulku-ocaklari1
Programda Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli, MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir ve İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım birer konuşma yaptı. Daha sonra sahne alan Zafer İşleyen ve Ali Kınık eserlerini seslendirdi.(arnavutkoyden.com/Arif Sapmaz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -