Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Zabıtası Ramazan'da gıda denetimi yapıyor

Arnavutköy Zabıtası Ramazan’da gıda denetimi yapıyor

Ramazanla birlikte Arnavutköy’de özellikle gıda satışı yapan yerler tıklım tıklım dolmaya başladı.Arnavutköy Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü’nden oluşan ekipler de ilçede faaliyet gösteren gıda satış yerlerini ve üretim yapan iş yerlerini denetledi.

İlgili müdürlerinde bizzat katıldığı denetimler kapsamında; fırınlar, pastaneler, kasaplar, marketler, lokantalar ve gıda satış yerleri denetlendi.

Yapılan denetimlerde; işyerlerinin öncelikle ruhsat, temizlik, hijyen, gıda ile temas eden personelin portör muayenesi kontrolü, bone-galoş giyilmesi, iş önlüğü tırnak temizliği kontrolü yapıldı. Fırınlarda ekmek gramajı etiket ve genel temizlik ile ilgili incelemelerde bulunuldu. Marketlerde ayrıca reyon fiyatı ile kasa arasındaki fark kontrolü yapıldı. Tarihi geçmiş ürünler toplanarak imha edildi. Görülen eksikliklere idari yaptırım tutanakları tanzim edilerek ayrıca ikaz edildi.

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; bu denetimlerin rutin olarak yapıldığı ancak Ramazan Ayı’nda sıklıkla ve aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.

 

http://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Arnavutkoy-Belediyesiden-Ramazan-Denetimi/6_800.jpghttp://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Arnavutkoy-Belediyesiden-Ramazan-Denetimi/8_800.jpghttp://arnavutkoy.bel.tr//Files/haberler/Arnavutkoy-Belediyesiden-Ramazan-Denetimi/13_800.jpg

 

Arnavutköy Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -