Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'de arsa fiyatları neden düşüyor?

Arnavutköy’de arsa fiyatları neden düşüyor?

Son zamanlarda emlak sektörü ile ilgilenenler,Arnavutköy’de arsa veya tarlalarını satmak isteyenler fiyatların 1,5-2 ay önceki halini arar oldu.Ne oldu da Arnavutköy’de fiyatlar geri gelmeye başladı?

Türkiye gündemini değiştiren Gezi olaylarının ardından Arnavutköy piyasasında( Arnavutköy derken Dursunköy,Yassıören,Taşoluk,Boyalık,Baklalı vd. kastediliyor) satışlarda bir düşüş yaşanmaya başlanmıştı zaten.Bu düşüş hakkında ve yatırımcılar için tavsiye niteliğinde olan fikirlerimi de yine burdan yazmış ve bir ay önce “Fiyatların tırmanış trendinin bugün itibari ile bir durgunluğa ve hatta geri gidişe dönüşmesi muhtemel” diye de belirtmiştim.Keza öyle de oldu.

O günden bugüne olayların sakinleşmesine rağmen stres dolu bir Türkiye gerçeği ne yazıkki Arnavutköy’e yatırım yapmak isteyenleri etkiledi.

Arz-talep üzerine kurulu bu “pazar”da arz artık eskisi kadar yok.O nedenle de kısa vadede kazanç için yatırım yapanların başını çektiği arsa-tarla sahipleri yerlerini satmak istediklerinde belki aldıkları fiyata bile  satamaz duruma geldiler.

BÜYÜK ŞİRKETLERDEN DÜŞÜK FİYATA SATIŞLAR

Tüm bunların üzerine bir de büyük holdinglerin Dursunköy ve Yassıören’de ortalama 70 TL/m2 olarak yaptıkları büyük satışlar fiyatlara emsal teşkil etmeye başladı.Fırsatçılar için gün doğdu.

Kısa vadede kazanç umanlar ve Arnavutköy’den arsa alanlar kara kara düşünmeye başladı.Projeler adından söz ettirmeye devam ediyor fakat 3.Köprü güzergahında bir nevi değişiklik yapılması,Kanalistanbul’un nerde yapılacağının belirsizliği yatırımların boyutunu daha uzun zamana yaymaya başladı.

UMUTLAR BAYRAMDAN SONRAYA

Arnavutköy emlakçıları ve komisyoncuları artık bayramdan sonrası için beklenti içinde.Arnavutköy’e ilginin yeniden canlanması ve arzın yükselmesi için siyasi ortamın tekrar normalleşmesini de ümitle bekledikleri aşikar.Yer sahipleri ise 2 ay önceki fiyatlara bakıp düşünmeye devam edecek gibi…

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -