Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'de arsa toplayan firma zarar etti

Arnavutköy’de arsa toplayan firma zarar etti

Konya’da yapılması planlanan Yeni Numune Hastanesi inşaatının yapımının bir türlü bitmemesinin ardından Arnavutköy ve  Kanal İstanbul çıktı.

 

Yapımcı firmanın Kanal İstanbul Projesi nedeniyle bölgeden arsa topladığı,akabinde mali sıkıntıya girdiği ve projeden bu nedenle çekildiği ileri sürüldü.

Çılgın projelerin bölgesi Arnavutköy’de,  Numune Hastanesi inşaatını yapan firmanın  arsa topladığı ve zarar ettiği öğrenildi. Bu kapsamda ilk olarak Erzurum’daki hastane inşaatından çekilen firma daha sonra Konya Numune Hastanesi inşaatından çekildi. Hizmete gireceği tarihi sürekli değişen Numune Hastanesi’nin vaat edilen tarihte halka kapılarını açmasının zor gözüktüğü belirtiliyor.

“FİRMA ARNAVUTKÖY’DEN ARSA TOPLADI”

Konu hakkında bilgi veren Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, “Numune Hastanesi’nden ilgili firma çekildi. Bir hak ediş var. Alacağı az, ihale bedeli teminatı daha fazladır. Erzurum’daki hastanenin inşaatından da çekildiler. Burada da tekrar ihaleye çıkılacak. İlgili firmanın, Kanal İstanbul Projesi kapsamında arsa topladıkları ve buradan büyük bir darbe yedikleri yönünde duyumlarımız var. Erzurum’dan çekildiler olmadı şimdi de Konya’dan çekildiler. Konya’da yataklı kurum olarak çok fazla açığımız yok. Sağlıkta niteliği daha da artırmak için çalışıyoruz” dedi.

Kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılması gerektiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart ise, “Müteahhit firmanın yükümlülüğünü aksatması gibi konular ayrı konulardır. Bizim muhatabımız müteahhit firma değildir. Bizim muhatabımız, bu hastaneyi yapma sorumluluğu olan devlet ve hükümet neden yapamamıştır? Neden ilgili denetimleri zamanında yapmamıştır? “Müteahhit firma bir yerden mal almış ve zarar etmiş” söylemi halkı kandırmaktır. Burada imar planı değişikliğine yönelik olarak, bir ticari alana dönüştürme noktasında, bir çalışma var mıdır yok mudur? Kamuoyuna tatmin edici bir şekilde bunun açıklamasının yapılması gerekir” diye konuştu.

Haber:Yenimeram/Salih KÖPRÜLÜ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -