Arnavutköy’de beklenen yol yapımı başlıyor

Arnavutköy’ün trafik sorununu çözecek olan ve Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin arkasından geçmesi planlanan yol, 2 ay içinde başlıyor ve 1 yıl içinde bitirilmesi bekleniliyor.

Yol 3340 Metre Uzunluğunda Olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ihaleyi alan ZK Altyapı İnşaat Arnavutköy Devlet Hastanesi Karşısına şantiyeyi kurdu ve proje çalışmalarını tamamladı. Yüklenici firma ZK Altyapı İnşaat, 2 ay içinde yol yapım çalışmalarına başlayacak. 2 ay içinde yapımına başlanacak olan yol 3340 metre uzunluğunda olacak ve 4 kavşak. 2 üst geçitten oluşacak.

Arnavutköy’ün ilçe olmasıyla ve gün geçtikçe artan içinden çıkmaz hal alan Arnavutköy trafiği yol yapıldığında rahatlayacak. 1 Yıl İçinde Bitirilmesi Hedefleniyor Yolun 3340 metre olacağını belirten Müteahhit Firmanın proje müdürü Adnan Kaya, “Çalışmalar 2 ay içinde başlayacak ve 1 yıl içinde bitmesi hedefleniyor. Yol 4 kavşak 2 üst geçitten oluşacak. Ayrıca 683 metre viyadük var.

arnavutkoy-yeni-yol-plani

3 farklı yerde viyadük

Projenin yüzde 70’i ormandan geçiyor. Yüzde 5 kamulaştırma var. Yakın bir zamanda çalışmalarımız başlayacak. Şantiyemizi kurduk ancak yolun yüzde 70’i ormandan geçtiği için İstanbul Orman İşletme Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam ediyor. Orman İşletme Müdürlüğü’nden izin çıkar çıkmaz çalışmalarımız başlayacak. Biz 2 ay gibi bir süre içinde başlamayı düşünüyoruz ancak izin daha erken çıkarsa bu süre kısalır hemen başlarız” diye konuştu.

Arif Sapmaz -arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.