Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de bir araçtan 370 bin lira çalındı

Arnavutköy’de bir araçtan 370 bin lira çalındı

Arnavutköy’de yaşanan soygunlara bir yenisi daha eklendi. Aracını park ederek köy yumurtası almaya giden vatandaşın aracının bagajına koyduğu parası kendisini takip eden hırsızlar tarafından 30 saniye içinde çalındı. Hırsızlık olayı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay bugün saat 16:30’da Sazlıbosna Mahallesi’nde meydana geldi. Arnavutköy’e bağlı İmrahor Mahallesi’ndeki arsasının satış işlemlerini gerçekleştiren Ahmet Yellioğlu 370 bin lirasını hırsızlara kaptırdı. Arsa satış işlemlerinin ardından aldığı 370 bin lirasını aracının bagajına koyarak evine doğru yol alan Ahmet Yellioğlu, Sazlıbosna’dan geçerken yol kenarındaki köy yumurtası satılan bir iş yeri önünde durdu.

30 SANİYEDE ÇALDILAR

Aracını yol kenarına park eden Yellioğlu, bagajdaki parasını yanına almadan köy yumurtası satılan iş yerinden içeri girdi. Yellioğlu’nun aracının hemen arkasından gelen bir araç ise park halindeki aracın yanına yanaştı. Yaklaşık 30 saniye içerisinde Yellioğlu’nun aracının sol arka kapısının camını patlatan hırsızlardan birisi arka kapıyı açtıktan sonra arka koltuğu yatırarak aracın bagaj kısmına ulaştı. Bagajdaki 370 bin lirayı alan hırsızlar geldikleri araçla Arnavutköy yönüne doğru hızla olay yerinden uzaklaştı. Aracının öten alarmını fark ederek aracının yanına gelen Yellioğlu, gördüğü manzara karşısında adeta şok geçirdi. Aracının camının kırıldığını gören Yellioğlu, hemen bagaja yöneldi ancak korkulan olmuştu. Hırsızların parasını çaldıklarını fark eden Yellioğlu, hemen polisi arayarak yardım istedi.

“ARSA PARASI”

Olay yerine gelen polisler araç üzerinde yaptıkları incelemeler sonucu parmak izlerine ulaştı. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma yapan polis ekipleri, Ahmet Yellioğlu’nun arsa satışı sonrasında aldığı 370 bin lirayı aracının bagajına koyduğu andan itibaren hırsızlar tarafından takip edildiğini tespit etti. Arnavutköy’den itibaren Yellioğlu’nu takip eden hırsızların uygun fırsatı yakaladığı anda araçtaki parayı çaldığının belirlenmesinin ardından hırsızların olay sırasında kullandıkları otomobilin bilgileri tüm emniyet birimlerine iletildi. Parasını hırsızlara kaptıran Ahmet Yellioğlu, böyle bir olayla karşı karşıya kaldığı için oldukça üzgün olduğunu ifade ederek; “Ne olduğunu anlayamadım. Sazlobosna’dan geçerken köy yumurtası ve süt satılan bir iş yerinin tabelası dikkatimi çekti. Evime giderken köy yumurtası almak istedim ve aracımı yol kenarına park ederek mekana girdim. Böyle bir olayla karşılaşabileceğimi asla düşünemedim. O yüzden de oldukça rahat bir şekilde iş yerinden içeriye girdim. Fakat hırsızların beni kilometrelerce takip ettiğini bilmiyordum. İş yerinden içeriye girdikten 30 saniye sonra aracımın alarmı çalınca panikle dışarıya koştum fakat olan olmuştu. Umarım hırsızlar en kısa zamanda yakalanırlar” dedi.(Kaynak: Haberaktivite)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -