8.5 C
İstanbul
11 Ağustos ,Çarşamba, 2021
Ana SayfaDiğerArnavutköyden Manşet HaberlerArnavutköy'de Bonzai içen gençlerin hali üzdü

Arnavutköy’de Bonzai içen gençlerin hali üzdü

Ölüme bile neden olabilen Bonzai adlı uyuşturucu içen gençlerin durumunu gösteren bir videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından bu videonun Arnavutköy’de çekildiği anlaşıldı.

Arnavutköy’de gençlerin uyuşturucu batağına ayan-beyan nasıl saplandığını gözler önüne seren video sosyal medyada olay oldu.

Birbirinden farklı yöntemlerle üretildiği için çok fazla çeşidi olan Bonzai’nin en önemli özelliklerinden biri ucuz olması.

En pahalısı 5 lira olan Bonzai’yi daha çok ergenlik çağındaki gençler kullanıyor.

Bonzai, tamamen tarım ilacı içeren bir maddenin bir takım otlar ve sentetik maddeler ile birlikte karıştırılarak emzirilmesinden elde diliyor. Bu yüzden otopsilerde Bonzai maddesi çıkmıyor ve ölüm nedeni başka görünüyor.Bu uyuşturucu aynı zamanda kullananların iç organlarında da büyük tahribata yol açıyor. Alkol ve başka maddelerle kullanıldığında ise bu tahribat ani ölümlere sebebiyet veriyor.Gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmayan polis ekipleri, her gün farklı adreslere operasyonlar düzenliyor. Fakat satıcılar yasal boşlukları kullanarak ellerini kollarını sallayarak yeniden toplum arasına  karışıyor.

Selamcılar Grup
- Advertisment -