Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de dairelerini yakıp kaçan Işidlilerin planları ortaya çıktı

Arnavutköy’de dairelerini yakıp kaçan Işidlilerin planları ortaya çıktı

27 Ekim 2017 akşamı Arnavutköy’de beş yıldır yaşadıkları daireyi yakarak kaçan karı-koca Daeşli teröristler ile suç ortaklarının planları deşifre edildi.

Türk polisinin çalışması ile emellerine ulaşamadan kıskıvrak yakalanan teröristler, yaktıkları daireye koydukları tüp ve bombalarla aslında bütün binayı yıkmak istemişler.

DİKKAT DAĞITMAK İÇİN BİNAYI YIKACAKLARDI

Asıl saldırılarını düzenlemeden önce de polisin dikkatini başka yöne çekmek için Arnavutköy ve Esenyurt’taki evlerde bombaları patlatarak kaçan teröristler, bu evlerdeki bombaları binaları yıkmak üzerine planladıkları anlaşıldı. İtfaiyenin çalışması ile kontrol altına alınan yangın sonucu ise bu çapta bir hasarın oluşmasının önüne geçildi.

Bayrampaşa’da Arnavutköy’den kaçtıkları aracı açık otoparka park eden DEAŞ üyesi M.P ve eşi S.P. ile diğer iki teröristin, AVM’de bulunan mağazalardan mikrodalga fırın alarak bunları daha sonra iade ettikleri, iade etmeden önce de içerilerine patlayıcı düzenek koydukları ortaya çıkarıldı.

AVM’DE KATLİAM YAPACAKLARDI.

Polis eğer bu teröristleri yakalamasaydı, ilk önce mağazalardaki fırınları patlatacak, vatandaşlar panikle dışarı çıktığında ise park halindeki bomba yüklü araçları ile uzaktan kumanda ile katliam yapacaklardı. Son olarak ise yaralılara yardım etmek isteyenlerin arasında kendilerini patlatacaklardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -