Arnavutköy’de dokuz polis meslekten atıldı

İçerisinde Arnavutköy Emniyet’inde görevl polislerin de bulunduğu 15 bin 653 devlet memuru görevden ihraç edildi.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olanlardan Türk Silahlı Kuvvetlerinden, Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından ve diğer birçok kamu kurum ve kuruluşundan çıkarılanlar belli oldu.

Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 1’i Komiser Yardımcısı, 8’i de polis memuru olmak üzere 9 kişi geçtiğimiz hafta açığa alınmıştı. Bu isimler, Resmi gazetede yayınlanan 677 Sayılı KHK ile meslekten atılanlar arasında yer aldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığından bin 259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 391, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 338, Jandarma Genel Komutanlığından 403, Emniyet Genel Müdürlüğünden 7 bin 586, Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarından 5 bin 676, Tüm hepsi toplamda 15 bin 653 kamu personeli ihraç edildi.

ARNAVUTKÖY POLİS MESLEK OKULU İMAMI GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında “Bylock” kullandığı tespit edilen bazı polislerin ifadeleri doğrultusunda FETÖ’nün İstanbul il emniyet imamı M.A., ile Marmara bölge imamı H.D., yapılan operasyonlarda yakalandı. İl emniyeti imamı M.A.’nın Esenler’de bir okulda Din Kültürü öğretmeni olduğu, Marmara imamı H.D’nin de Kocaeli’de yine Din Kültürü öğretmeni olduğu ve İstanbul’daki Arnavutköy ve Şükrü Balcı ile Karabük ve Bilecik Polis Meslek Okulları’ndan sorumlu olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki sorguları süren her iki şüphelinin de Bylock kullanıcısı olduğu belirtildi. Söz konusu şüphelilerin ev sohbetleri, gezi ve piknik gibi etkinlikler düzenleyerek, FETÖ’nün emniyet yapılanmasında yer alan polislere talimatlar verdikleri, bu talimatları alan polislerin de örgütün amaçları doğrultusunda hareket ettikleri iddia edildi.

Öte yandan örgütün İstanbul’daki emniyet yapılanmasına ilişkin tespit edilen 12 imamın olduğu, şuana kadar 10 imamın gözaltına alındığı, imamların ortak özelliklerinin ise öğretmen oldukları ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz