8.5 C
İstanbul
10 Ağustos ,Salı, 2021
Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de dolandırıcılık operasyonu

Arnavutköy’de dolandırıcılık operasyonu

Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin yaptığı operasyonda, kendilerine polis ve savcı süsü vererek dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerince kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen kişilere yönelik çalışma düzenlendi.

Farklı İllerde Dolandırıcılık Yapmışlar

 

Çalışma kapsamında, düzenlenen operasyonda C.A. (34), İ.B. (34), M.G. (25), A.B. (30), M.Ö. (30), F.B. (36) ve İ.U. (30) yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Öte yandan yapılan araştırmada, şüphelilerin 24 Ocak-5 Mart tarihlerinde kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak, Trabzon’da H.K’yı 40 bin 140 lira, Samsun’da A.H.A’yı 9 bin lira, Ankara’da D.D’yi 14 bin lira, Hatay’da H.A’yı 14 bin 750 lira, Mersin’de N.B’yi 9 bin lira, Bursa’da N.Ö’yü 10 bin 800 lira, Kırıkkale’de H.E’yi 9 bin 500 lira dolandırdığı, Ordu’da F.Y’yi ve Burdur’da M.G’yi de dolandırma çalıştıkları belirlendi.

Selamcılar Grup
- Advertisment -