Arnavutköy’de engelli dramı!

Arnavutköy Tayakadın’da yaşayan Cemal Pütün felçli oğlu ve eşiyle birlikte bir konteynırda yaşıyor. Zabıtalar tarafından konteynırı yıkılan Pütün yetkililerden yardım ve çözüm bekliyor.

 

Cemal Pütün kendisinin  yüzde 64 özürlü raporu olduğunu ,oğlu Serkan Pütün’ün ise yüzde 100 özürlü olduğunu ifade etti. Bağcılar’da apartmanda zorluk yaşadıklarını ifade eden Pütün felçli oğlu Serkan Pütün’ün temiz hava alması  ve rahatlıkla dışarıya çıkarılması için Tayakadın’dan arsa aldıklarını ve bu arsaya konteynır koyduklarını belirtti.

 

Pütün, “Ben yüzde 64 oğlum yüzde 100 raporluyum”

Cemal Pütün 5 aydır Tayakadın’da yaşadığını belirterek, “Bağcılar da dördüncü katta oturuyordum. Orada dördüncü kattan çocuğumu indirip çıkartamıyordum. Zaten kendimde bypass ameliyatı oldum. Yüzde 64 raporum var, ben de hastayım. Oğlum felçli olduğu için Bağcılar’da ki oturduğumuz evde rahatsız oluyordu. Çocuğumu dördüncü kattan dışarı çıkarıp gezdiremiyordum. Hava alması gerekiyor in çık zor oluyor komşularda rahatsız oluyordu. Bizde Tayakadın köyünden arsa aldık. Arnavutköy belediyesine gittim izin vermeyince Tayakadın muhtarına gittim evrak aldım tekrar belediyeye başvurdum. 21 m2 konteynır aldım izin istedik biz veremeyiz dediler. ‘Benim çocuğum felçli, özürlü, derdim var. Bir baba olarak senin çocuk ateşte yanarsa ne yaparsın?’ dedim. Biz ilgilenemiyoruz dediler. 2013 başında konteynırımı koydum. Bağ bahçeyi ektim sonra kardeşim vefat etti. Ben tekrar İstanbul’a döndüm. Tam oğlumu buraya getirecektim bez raporu bitmişti. Bunlarla uğraşırken zabıtalar gelip konteynırı ve içindeki eşyamı kırmışlar. Benim çocuğum 30 yaşında şehirde kavruluyor çocuk o yüzden köy havası iyi gelir diye düşündük ama bu sorunlarla karşılaştık. Yetkilerden bu soruna bir çözüm getirilmesini ve yardım edilmesini istiyoruz” diyerek yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

haber:Zafer Kara-arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -