Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Geçici İşçi Alımı Yapıldı

Arnavutköy’de Geçici İşçi Alımı Yapıldı

gecici-isciİŞKUR, Arnavutköy Kaymakamlığı ve belediye ile ortak bir proje kapsamında faaliyete geçirilen geçici işçi alımı yapıldı. 150 kişinin alımını günler öncesinden ilan eden belediyeye alınacak işçi sayısından fazla müracaat olunca iş kuraya kaldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonrasında 3 ay süreyle çalıştırılacak işçilerin asil ve yedek olarak listeleri belirlendi.

Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programları (TÇYP) kapsamında hazırlanmış olan Ağaçlandırma ve Park Düzenlemesi Programı hayata geçiriliyor. Bu program kapsamında geçiçi 3 aylık süre ile işçi alımı yapıldı. Belirlenen sayının üzerinde 438 kişi müracaat edince noter huzurunda yapılan kura ile 150 asil olmak üzere, 38 yedek işçi listesi hazırlandı. Kaymakamlık ve Belediye’nin ilçedeki işsizlik sorunun çözümüne katkı sağlayabilmek için İŞKUR ile yapmış oldukları protokol çerçevesinde, işsiz vatandaşlar 3 ay süre ile ağaçlandırma ve park düzenlemelerinde çalışacak. 1 Mart – 31 Mayıs 2010 tarihleri arasında istihdam edilecek işçiler asgari ücret üzerinden ücretlendirilecek.
Geçici işçi alımının ilki 2009 yılında yapılmıştı. Önceki alımda 250 kişi istihdam edilirken son gelen listede 150 kişinin alınacağı bildirildi. Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda yapılan geçici işçi alımı için kişilerin nüfus cüzdanı ve diploma fotokopileri ile gelmeleri yeterli oldu.
gecici-isci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -