Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de Kuban Satış Yeri

Arnavutköy’de Kuban Satış Yeri

arnavutkoy_kurban_satis

Kurban bayramına günler kala satışlarda hız kazandı. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Arnavutköy Belediyesinin hazırlamış olduğu kurban kesim ve kurban satış yeri Örfi Çetinkaya Anadolu Teknik Lisesinin yanındaki boş arsada yapılması belirlendi.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Arnavutköy Belediyesi ve Sağlık İşlerinin yaptığı çalışma kapsamında kurbanlık satış ve kesim yeri Arnavutköy Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan Örfi Çetinkaya Anadolu Teknik Lisesinin yanında bulunan boş arsada yapılacak. Geçtiğimiz günlerde alanı düzenleyerek ile zemini sağlamlaştıran Arnavutköy Belediyesi daha sonra memleketinden kurbanlık satmak için gelenlerin kullanması için elektrik ve su tesisatı çekti.

14 dönüm alan üzerine kurulan alanda kurbanlık satışı yapmak isteyenler Arnavutköy Belediyesi sağlık işlerine müracaat yapmış ve geçtiğimiz Çarşamba günüde kura çekimi gerçekleşmişti. Kura sonucunda Kurban satış yerinde 61 çadır kurulması kararlaştırılarak, kurada isimleri çıkan hayvan sahipleri hemen Kurban Satış yerinde çadırlarını kurup hayvanlarını getirdiler. Şuan için tüm hazırlıkları tamamlanan alanda hayvan sahipleri satışa başladı. Kurbanlıklarını alan vatandaşlar burada isterlerse kurbanlarını kestirip Kurban ibadetini yerine getirmiş olacaklar.

Kurban satışı yapan Hacı Unalın 3 gün önce Giresun’dan Arnavutköy’e kurban satışı için geldiğini ve 3 gündür kurban satışı yaptığı belirten Unalın 3 gün içinde 7 büyükbaş hayvan satışı gerçekleştirdiğini belirtti.

Unalın, Gecen seneki kurban fiyatlarına göre bu yıl fiyatlarda artış yaşandı. En küçük büyükbaş hayvan 3.500 TL en yüksek büyükbaş hayvanın fiyatı ise 5000 TL küçükbaş hayvan fiyatları ise 350 TL ile 600 arasında değişiyor. Bunun için satışlar durgun ancak, bu kriz ortamında gayet iyi olduğunu söyledi.

Kars’dan kurbanlık satışı için Arnavutköy’e gelen Dürdağı Kerim ise 4 gün önce geldiğini belirterek 3 adet büyükbaş hayvan sattığını belirtirken satışlara eskisi gibi talep yok dedi.

arnavutkoy_kurban_satis

Haber: Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -