Arnavutköy’de özel harekat destekli operasyon

Arnavutköy’de özel harekat destekli operasyon

Arnavutköy’de sabaha karşı yapılan operasyona Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve çok sayıda sivil ekip de destek verdi. OPERASYON NEDENİ BELLİ OLDU: http://www.arnavutkoyden.com/arnavutkoyde-ozel-harekat-destekli-operasyon/

Arnavutköy paylaştı: 21 Nisan 2017 Cuma

Arnavutköy’de sabaha karşı yapılan operasyona Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve çok sayıda sivil ekip de destek verdi.

Saat 05.00 sıralarında Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden hareket eden ekipler operasyon yapılacak adreslere doğru yola çıktı. Arkavutköy Merkez Mahallesi, Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde bulunan bir siteye Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı özel tim yardımı ile baskın yapıldı.

OPERASYON SİGARA KAÇAKÇILARINA

Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü, sigara kaçakçılığı yapan bir şebeke belirledi. Şebekeyi takibe alan ekipler, kaçakçıların, elde ettikleri paranın önemli bir kısmını PKK’ya yönlendirdiğini tespit etti. Kaçak sigaraları farklı illerde pazarlayan şebeke üyesi 44 kişi belirlendi. Şüphelilerin elebaşının H.D. olduğu ve Arnavutköy’de lüks bir dairede yaşadığı tespit edildi.

14 MİLYON TL’LİK SİGARA ELE GEÇTİ
İstanbul merkezli 6 ilde operasyon başlatıldı. 45 adrese düzenlenen baskınlarda, şebeke elebaşının da aralarında olduğu 34 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda piyasa değeri 14 milyon lira olan 1 milyon 317 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Şebekenin sigara sevkıyatında kullandığı 6 TIR, 3 otobüs, 17 kamyonet ve 4 otomobile el konuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı yazın