Arnavutköy’de pazar yerleri yeni yerlerine taşınıyor

Arnavutköy’deki bazı Pazar yerlerinin değişmesine yönelik karar Arnavutköy Belediye Meclisi’nden geçti.

Buna göre açık alanlarda ve sokak aralarında bulunan bazı Pazar yerleri, ilçede bulunan kapalı Pazar alanlarına taşınıyor.
Arnavutköy Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde alınan karara göre Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ürgüp Sokak, Erdemir Sokak ve Namzet Sokak üzerinde kurulan (Jandarma Karakol Komutanlığı’nın üst tarafındaki Pazar pazarı alanı) Pazar yeri eski Hasan Doğan Stadı’nın bulunduğu 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki kapalı alana taşınacak.
Yeni Pazar yerlerinin de kurulmasına dair görüşmelerin yapıldığı toplantıda yine Hadımköy Doğukent Sokak üzerinde kurulan Pazar yerinin Cahit Sıtkı Tarancı Caddesindeki kapalı alana taşınması; Anadolu Mahallesi Kader Sokak ve Amber Sokak üzerinde kurulan Pazar yerinin Eski Edirne Asfaltı Caddesi üzerindeki 1403-1405 nolu kapalı alandaki adreslere taşınması (Avlu34 AVM altına); İslambey Mahallesi Güngörmüş Sokak’ta kurulan Pazar yerinin Kalyon Sokağa taşınması; Deliklikaya Sırat Sokakta kurulan Pazar yerinin Cuma Sokak üzerine taşınması; Adnan Menderes Mahallesi Egemen Caddesi üzerinde kurulan Pazar yerinin ise Aydıntuğ sokağa taşınmasına karar verildi. Ayrıca toplantıda Haraççı Mahallesi Hazal sokak üzerinde de yeni bir Pazar yeri kurulması kararlaştırıldı.
Toplantıda söz alan İyi Parti Meclis üyesi Ayhan Örs, Pazar yerlerinin taşınması esnasında pazarcı esnafının haklarının korunması ve Pazar tezgahlarının fiyatlandırmalarında da yine pazarcı esnafının hakkının korunması yönünde hassasiyet gösterilmesini istediklerini söyledi.
Arnavutköy merkezdeki kapalı Pazar yerine taşınma işlemlerinin kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Turgut Baran ise, taşınma işlemlerinin bitirilmesi ile birlikte Pazar alanlarının daha modern bir yapıya kavuşacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz