Ana SayfaDiğerArşivArnavutköy'de Seçim Günü Kahvehane Ve İnternet Kafeler Kapalı

Arnavutköy’de Seçim Günü Kahvehane Ve İnternet Kafeler Kapalı

12 Haziran’da yapılacak seçim günü saat 06.00’dan 24.00’e kadar alınan karar gereği Arnavutköy’de de alkollü içki satılması yasak, oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçkimse silah taşıyamayacak ve saat 18.00’e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

Tabi bundan en çok etkilenecek olanlar şüphesiz kahvahane ve internet salonları ile oyun salonları olacak.Esnaf özellikle iş yapmayı bekledikleri haftasonu böyle bir yasakla karşılaşmayı beklemiyordu Arnavutköy’de.Her seçimde bu yasağın olmasına rağmen umuma açık bu yerler  açık kalıyorken bu seçimde neden böyle olduğunu anlamadıklarını belirtiyorlar.

Diğer yasaklar ise şöyle

”Sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılamayacak, içkili yerlerde umumi mahallerde alkollü içki verilemeyecek, içilmesi yasak olacak.

Oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek.

Sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse, 5237 sayılı TCK’nın 6. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendinin (1), (2), (3) ve (5) numaralı alt bentlerinde gösterilen silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacak.

Oy verme günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak YSK tarafından seçimle ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -