Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy’de Tadilat Çalışmasında İskele Çöktü

Arnavutköy’de Tadilat Çalışmasında İskele Çöktü

Saadet Partisi Arnavutköy İlçe binasının birinci katında bulunan ve Tez Dağıtıma ait olduğu iddia edilen dairenin tadilat çalışması sırasında iskele çökerek 1 kişi yaralandı ve park halindeki araçlar maddi hasar gördü.

Saadet Partisi Arnavutköy İlçe binasının birinci katında bulunan ve Tez Dağıtıma ait olan dairenin tadilat çalışması sırasında iskele çöktü. İskele çökmesi sonucu işçilerden Haydar Çiriş yaralanarak Arnavutköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan Müdahale sonucunda Çiriş’in başına 3 dikiş atıldı. İskelenin çökmesi sırasında binanın önünde park halinde olan araçlarda hasar gördü.

Dal, “Belediyenin göz yumduğunu düşünüyorum”
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi İlçe Başkanı Yusuf Dal, “Tez Dağıtıma ait olan kısımda tadilat sırasında ön cephe ve iskele çökmüştür. Arkadaşlar tadilat yapmak istediklerini bize bildirdiler ancak bizde binanın yönetim kurulu kararıyla tadilat yapılabileceğini bildirmiştik. Buna rağmen arkadaşlar kendilerine göre tadilata başladılar. Bunu yaparken bina ortaklarından ortak görüş alınmalı ve buna göre tadilata başlanmalı. Üstelik tadilat için belediyeden de herhangi bir resmi izin alınmamış. Belediyeden izin alındı mı diye sorduğumda ‘tadilat yapacağımızı Soner beye bildirdik’ diyerek, belediyeden sadece sözlü izin aldıklarını beyan ettiler. Belediye bir vatandaşa çivi dahi çaktırmazken böyle bir şeye nasıl göz yumuyor. Bunun sorgulanması gerekli. Belediyenin göz yumduğunu düşünüyorum. Belediyede bir yetkiliye sorularak tadilat yapmak doğru değil. Buradaki planın belediyeden onaylanması gerekiyor ve resmi izin alınması gerekliydi. Ayrıca hiçbir güvenlik önlemi alınmamış ve bu nedenle burası çöktü. Bunun neticesinde bir vatandaş yaralandı ve binanın önündeki araçlar hasar gördü” diye konuştu.

Haber: Arif Sapmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -