Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy Merkezde Trafik Karmaşası

Arnavutköy Merkezde Trafik Karmaşası

Devlet hastanesi atık su İstanbul İl Özel İdaresi tarafından Arnavutköy’de yapımına devam edilen 200 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi’ne ait ‘atıksu’ şebeke inşaatına başlandı. İSKİ tarafından bir süre önce bir inşaat firmasına ihale edilen yaklaşık 800 metrelik kanal inşaatı tahminen  30 gün sürecek ve bu süre zarfında Arnavutköy merkez trafiğini tam bir keşmekeşe çevirecek.

VAR OLAN TRAFİK YOĞUNLUĞU DAHA DA ARTACAK

Arnavutköy’ün en işlek caddesi olan, ilçeyi çevre köy ve ilçelere bağlayan Fatih Caddesi üzerindeki çalışma, zaten var olan trafik karmaşasını   daha da arttıraracak. Çalışma dolayısıyla zaten dar olan Fatih Caddesi’nde trafik tek şeritten gelişli-gidişli olarak veriliyor.

KATLANMAK LAZIM

Kanal çalışması sebebiyle trafikte bir süre sıkıntının olabileceğini belirten yetkililer; yapılan güzel hizmetlerin bir bedelinin olacağının altını çizerek, “Arnavutköy sağlık alanında 200 yatak kapasiteli bir devlet hastanesine kavuşuyor. Bu hizmet için Arnavutköy’de yaşayan vatandaşların da kısa süreli sıkıntıya göğüs gererek sabırlı olmaları gerekiyor” diye konuştular.


ARNAVUTKÖY HASTANESİNDE SON DURUM

Devlet Hastanesi’nin bölge halkı için sağlık alanında büyük bir boşluğu dolduracağını açıklayan yetkililer, hastanenin yapımında yavaş yavaş sona gelindiğini belirterek, inşaatın büyük bölümünün tamamlandığını, dış cephe ve iç hizmet birimlerinin yapıldığını söylediler. Yetkililer, önümüzdeki Eylül ayı başlarında hastanenin resmi açılışının yapılacağını, yakın zamanda da bütün birimleriyle hizmet vermeye başlayacağını açıkladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -