Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'den Darülaceze'ye sevgi yolu

Arnavutköy’den Darülaceze’ye sevgi yolu

Arnavutköy Cemevi tarafından organize edilen Darülaceze ziyareti orda hayatlarını sürdüren bakıma muhtaç insanlarımız tarafından ilgi ve sevgi ile karşılandı.

Yaklaşık 650 bakım ihtiyacı duyan insana sağlık imkanları,konaklama ve sıcak bir aş sunan Darülaceze’ye,Arnavutköylüler uzak kalmadı.Arnavutköy’den yola çıkan bir otobüs dolusu vatandaş orda yaşayanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek ve günlerine neşe katmak için Darülaceze’de hazır bulundular.

darulaceze-hediyeArnavutköy Cemevi tarafından bağlama dinletisi ve türkü şöleni olarak planlanan ziyarette,Arnavutköylü kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru başörtüler ordaki kadınlara hediye edildi.Yine getirilen yiyecekler de hep beraber yenildi.

Türküler söylenirken eşlik eden acezeler hüzünlenip geçmişi yad ederken ,hareketli türkülerde de oynamayı ihmal etmediler.Hatta bazıları mikrofonu ve bağlamayı aldı  şiir ve türkülerini de söyledi.

Ziyaretin sonunda ise Darülaceze Başkanı Nevzat BAYHAN tarafından Arnavutköy Cemevi Başkanı Yüksel YILMAZ’a plaket sunuldu.Burda bir konuşma yapan Darülaceze Başkanı Nevzat BAYHAN “yapılan ziyaretin çok değerli olduğunu,burda yaşayan insanların bu tür ziyaret ve organizasyonlara ihtiyacı olduğunu” belirtirken,Arnavutköy Cemevi’ne hitaben tekrar ziyaretlerini beklediklerini de sözlerine ekledi.Cemevi Başkanı Yüksel YILMAZ ise bundan böyle her 2-3 ayda bir tekrar ziyarete geleceklerini belirtti.

haber:arnavutkoyden.com

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -