Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'e Havalanı Gelebilir

Arnavutköy’e Havalanı Gelebilir

İstanbul‘a kurulması planlanan üçüncü havaalanı için en şanslı yörelerin başında Silivri geliyor. Silivri’nin dışında Çorlu ve İstanbul’un yeni ilçesi Arnavutköy’ün de adı geçiyor. İstanbul’a kurulması planlanan üçüncü havaalanı projesi için adı geçen Silivri ve çevresindeki arsaların fiyatlarında metrekare bazında 2008 yılına göre bugün, yüzde 200’lere varan artışlar sözkonusu.

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından onaylanarak yürürlüğe giren 1/100 bin ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planına ilişkin raporda 3. Havalimanı’nın Silivri`nin Gazitepe mevkiine inşa edileceği kesinleştiği açıklanmıştı.

Arnavutköy-Hadımköy’e Yeni Sanayi Sitesi

Rapora göre Silivri, Kıraç, Yakuplu, Gaziosmanpaşa, Maslak, Bostancı ve Maltepe’deki küçük sanayi siteleri de Hadımköy’de yapılacak olan Akpınar Sanayi Sitesi’ne taşınacak.

Tuzla Tersaneler Bölgesi’nin ise işlevinin azaltılacağı kaydedilen raporda, Pendik-Güzelyalı Bölgesi’ndeki “Tersane gelişim alanına” yat ve gezinti teknelerinin üretimi ve satışının yapılacağı tesisler inşa edilecek.

Harem Otogarı’nın atıl duruma geldiği gerekçesiyle kaldırılacağı da belirtilen raporda, TEM Otoyolu üzerinde Silivri, Selimpaşa, Bahçeşehir, Arıcılar, Kavacık, Ataşehir ve Kurtköy’de “cep otogarları” oluşturulacağı ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -