arnavutköy arsa ilanları
arnavutköy arsa ilanları

Arnavutköy’e Yeni İETT Hatları

09 Eylül 2010 Perşembe, 14:05
Arnavutköy’ün şehir içine ve çevre ilçelere ulaşımının kolaylaştırılması için İETT Genel Müdürlüğü tarafından yeni hat seferleri konulduğu bildirildi. Daha önce...

Arnavutköy’ün şehir içine ve çevre ilçelere ulaşımının kolaylaştırılması için İETT Genel Müdürlüğü tarafından yeni hat seferleri konulduğu bildirildi. Daha önce Kayabaşı’na kadar gelmekte olan Yenibosna hattı artık Arnavutköy’e kadar uzanacak.

Büyüyen ilçe Arnavutköy, gün geçtikçe daha çok hizmete ihtiyaç duyuyor. Özellikle şehir içi ulaşımda büyük önem taşıyan ancak yetersiz kalan İETT hatlarına ek seferler konuldu. Yoğun akışı bir nebze de olsa rahatlatacak olan hatların uzun vadede çözüm olmayacağını savunan vatandaşlar, yedi belde belediyesinin birleşmesiyle meydana getirilen Arnavutköy’e yeni İETT seferleri bekliyor.
Yenibosna’dan Arnavutköy’e Hat
Arnavutköy Belediye Başkanlığı’nın yoğun çabaları sonucu daha önce Yenibosna’dan Kayabaşına kadar gelen İETT toplu taşıma hattı 2 Eylül’den itibaren Arnavutköy’e kadar uzatıldı.  Aynı tarihten başlamak üzere ayrıca, Arnavutköy’den Topkapı’ya sabah ve akşam saatlerinde 2 otobüsün ekspres olarak gidişi dönüşü sağlanacak. İETT Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Topkapı-Arnavutköy hattına 18.30 – 19.30 saatleri ekspres seferler de ilave edildi.
Mescidiselam – Arnavutköy Hattı hizmette

Buna ilaveten Edirnekapı’dan Mescidiselam’a kadar gelen tramvay hattına Arnavutköy-Mescidiselam İETT rink hattını ilave ederek ulaşımda büyük kolaylık sağlamış oldu. Arnavutköy Belediyesi ve Büyükşehir arasında yapılan görüşmeler sonucunda Arnavutköy ilçe sınırları içerisinde bulunan İETT duraklarının modernize çalışmalarına başlanılması kararı alındı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin 2011 yatırım planlarına dahil ettiği tramvay hattının Arnavutköy’e ulaştırılması  projesinin gerçekleşmesiyle de ilçenin şehir içi ulaşımı büyük ölçüde çözüme kavuşturulmuş olacak.

2 Yorum

 1. ömer seyfettin çam

  13 Ekim 2010 at 23:45

  ıyı calısmalar degerlı buyuklerım bu tranway hattının arnavutköy merkezıne ulasması cok gusel bır proje ınsallah onuda en kısa surede hızmete gırmesını temennı edrım ıyı calısmalar

 2. hasan dinçer

  22 Ağustos 2012 at 21:50

  allah aşkına beylikdüzünden arnavutköye otobüs koymayı düşünmüyor musunuz?hadımköy,kıraç bu semtlerde milyonlarca işçi çalışıyorr arnavutköye gitmek için ne yapacagımızı şaşırıyoruz!!!
  minibüslerde in bin yaparak hem maddi hem manevi olarak isyanlardayizz !!!!!!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× dört = 24

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Arnavutköy’e Yeni İETT Hatları
Arnavutköy’e Yeni İETT Hatları

Arnavutköy’ün şehir içine ve çevre ilçelere ulaşımının kolaylaştırılması için İETT Genel Müdürlüğü tarafından...