Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerArnavutköy'de DTP Barış Yürüyüşü

Arnavutköy’de DTP Barış Yürüyüşü

dtparnkoy_yuruyusDemokratik Toplum Partisi (DTP)Arnavutköy İlçe Teşkilatı, Arnavutköy’de Barış gruplarının gelmesi ve barış guruplarının dikkate alınması için barış yürüyüşü ve basın açıklaması düzenledi

Ak Parti Arnavutköy İlçe Teşkilat binası önünden Dtp İlçe Teşkilat binası önüne kadar düzenlenen yürüyüşte “Demokratik çözümün gelişmesi için gelecek barış gurubunun sesini duyun” pankartları açıldı. Dtp’li vatandaşların katıldığı yürüyüş boyunca sık sık Savaşa hayır barış hemen şimdi, Erdoğan barış istiyoruz sloganları atıldı.

Ak parti Arnavutköy İlçe binasının önüne yürüyen grup daha sonra Arnavutköy meydanına doğru harekete geçti. Arnavutköy meydanına gelinerek burada bir basın açıklaması yapıldı. Daha sonra ise grup Dtp Arnavutköy İlçe binasına yürüdü.

“BARIŞ GRUPLARI BARIŞ SÜRECİNİN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİNDİR”

Yapılan basın açıklamasında “Sürecin çözüm yönünde ilerlemesi için barış eksenli bir müdahale zorunlu hal almıştır. Böylesi bir zamanda söz konusu Barış Gruplarının gerekli barış zeminin oluşabilmesi için bir fırsat olduğu görülmelidir” dendi.

“Barış guruplarının amacı tıkanan barış sürecinin önünü açmak ve bu sürece yol aldırmak ve bununla beraber sürece siyasetin, diyalog ve çözümün hakim olmasını sağlamaktır. Barış gurubunun gelmesi Kürt tarafının çözümde samimiyeti ve barışta ısrarının göstergesidir” şeklinde basın açıklaması yapıldı.

Dtp İlçe binasına geçen grubu burada Dtp Arnavutköy İlçe Başkanı Galip Atiş karşıladı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylem, konuşmaların ardından alkış ve zılgıtlarla sona erdi.

Haber: Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -