Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerBarış mitingi öncesinde Ankara'da patlama

Barış mitingi öncesinde Ankara’da patlama

Ankara’da binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için buluştu.

Barış mitingi başlamadan Ankara’da peş peşe iki patlama meydana geldi.

Sağlık Bakanı, acı rakamı açıkladı: 86 ölü, 186 yaralı

Sağlık Bakanı MEHMET MÜEZZİNOĞLU:

“Olayda 86 kişi hayatını kaybetti.186 hastamız tedavi görüyor.26’sı yoğun bakımda, 18’i ameliyathanede ve olay yerinden gelen orada kaybettiğimiz vaka sayısı 62.Gerçekten çok ağır bir tablo.”

Haziran Hareketi’nden yapılan ilk açıklamada, “Barış diyenlerin üzerine bomba attılar” denildi.Sıhhiye Meydanı’nda bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi” konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.

Demirtaş’tan saldırı sonrası ilk açıklama:

Saldırının arkasında kim olduğu belli olan aleni bir güç var. Bu olay da Diyarbakırdır, Suruçtur. Mafyalaşmış bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. İstihbaratın bu kadar güçlü olduğu bir devlette bunun bilinmemesinin imkanı var mı?

Mafyalaşmış, katilleşmiş bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Hekesi bir şok durumuyla düşünemez hale getirecekler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ambulansın gelmesini engellediler ölü sayısının artmasını istiyorlar. Polis zulmüne boyun eğmeyenlerle birlikte yola çıkacağız.

Tarihe yazılmayacak. İzin vermeyeceğiz. Tarih bu kadar zalimce davranan bir iktidarı yazmayacak..

Onlarca cenaze, yaralı var. Tabiki bütün seçim çalışmalarımız iptal ettik. Daha çok yaralılarımızla ve cenazelerimizle ilgileneceğiz. Bizim için halkın huzuru seçimden çok daha önemlidir.

Ankara’daki patlamaya CHP’den ilk açıklama geldi.

Gürsel Tekin, ” Terörden ve kaostan beslenenler elbet bir gün hesap verecek! Ankara’da yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyor, terörü lanetliyorum” dedi

Kılıçdardaoğlu’ndan ilk açıklama:

Türkiye böyle bir tabloyu haketmiyor, yazık günah bu ülkeye hepimizin siyasi görüşü ne olursa olsun terörü lanetlemesi lazım. Türkiye’ye böyle bir tabloyu yaşatmaya kimsenin gücü yetmez. Üzgünüm, üzüntülüyüm. Bugün bütün programımızı iptal ediyoruz.

Arzu Çerkezoğlu’ndan bilgiler aldım. Ölü sayısını buradan söylemek istemiyorum ama çok vahim bir tablodan bahsediliyor.. 2 canlı bombadan söz ediliyor. Özel suçlama yapmak istemiyom ama Türkiye böyle mi yönetilmeli? Ne derdimiz var bizim. Neden gencecik insanlarımız teröre kurban gitsinler.(haberdemi.com)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan, “Bu saldırıyı lanetliyorum. Her türlü terör eyleminin karşısındayız” dedi.

Ankara’daki patlama anı kamerada:


Ankara’daki patlama anı kamerada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -