Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriBelediye Güreş Takımından Yeni Başarılar

Belediye Güreş Takımından Yeni Başarılar

Arnavutköy Belediyesi güreş takımı İstanbul genelinde düzenlenen müsabakalarda önemli dereceler elde etti. 3-6 Ocak tarihlerinde Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen okullar arası müsabakalarda belediye güreş takımı iki üçüncülük, 27-30 Aralık tarihlerindeki 13-14 yaş grubu müsabakalarda 1 birincilik, 2 tane ikincilik ve 1 üçüncülük alarak takım halinde ikincilik elde etti.

Eyüp Kapalı Spor Salonu 3-6 Ocak tarihleri arası İstanbul geneli okullar arası güreş müsabakalarına ev sahipliği yaptı. 9 kişilik bir ekiple maçlara katılan Arnavutköy Belediye Güreş Takımı, 52 okul arasında yapılan maçlarda 2 üçüncülük kazandı. 96 kiloda Ahmet Pehlivanoğlu ve 60 kiloda Fatih Türkay madalya sahibi olan sporcular. Aynı zamanda bu sporcular Kastamonu’da düzenlenecek olan Türkiye Grup Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.
Urfa’dan da Kupalarla Döndüler
14-16 Aralık tarihlerinde Urfa’da yapılan Türkiye geneli okullar arası grup şampiyonasında da 2 birincilik ve bir üçüncülük elde ederek takım halinde de birinciliği almış oldu. Urfa’daki müsabakalarda 38 kiloda Serkan Asar, 73 kiloda Celil Sever’le birinciliği elde eden takımda 35 kiloda Emin Canmeriç de üçüncülük elde etti.
50 Öğrenciyle Hazırlanıyorlar
Arnavutköy Belediyesi güreş takımı, 10-20 yaş arası 50 güreşçi ile maçlara hazırlanıyor. Hadımköy İlköğretim Okulu spor salonunda verilen eğitimlere özellikle okul öğrencilerinin ilgisi oldukça yoğun. İstanbul Bölge Güreş Antrenörü ve milli hakem Mehmet Pehlivanoğlu ve beden eğitimi hocası Abdullah Aydoğdu yönetiminde ders alan öğrenciler, okulla birlikte güreş eğitimi almaktan dolayı memnunlar. Ayrıca her hafta pazartesi, salı ve çarşamba günleri de Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda da güreş eğitimi veriliyor. Bütün gençlerin en az bir spor dalıyla uğraşması gereğine değinen hocalar, Arnavutköylü gençleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -