Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Virüs taşıyan 400 bin kişi...

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Virüs taşıyan 400 bin kişi aramızda

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsün kendisinde bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insanın olduğunu belirtti. Ceyhan, virüsü bulaştırma riski yüksek meslek gruplarını işaret etti ve test yapılması çağrısında bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Covid-19 salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insanın olduğunu ifade eden Ceyhan, daha fazla test ve izolasyon çağrısında bulundu.

Ceyhan, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulundurma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şoförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine, belirti olmasa bile test yapılması ve bulunanlara izolasyon yararlı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -