8.5 C
İstanbul
10 Ağustos ,Salı, 2021
Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerBoğazköy'de dereye düşen çocuk beyin kanaması geçirdi

Boğazköy’de dereye düşen çocuk beyin kanaması geçirdi

Arnavutköy Boğazköy Atatürk Mahallesi Zemzem sokakta oturan 3 yaşındaki Hasan Çiçek oyun oynarken ıslah çalışmaları yapılan ve etrafı kapatılmayan Şirindere’ye düşerek beyin kanaması geçirdi. Minik Hasan’ın 4 yıl içinde felçli kalma, özürlü kalma ihtimali var.

 

Şirindere’de ıslah çalışma yapılan derenin bir kısmının üzeri kapatılmadı.3 yaşında bir çocuk dereye düşerek beyin kanaması geçirdi. Hasan’ın 4 yıl İçinde Felçli Kalma Riski Var  Hasan Çiçek’in babası Muhittin Çiçek olayın nasıl olduğunu anlatarak, “Oğlum abimin oğluyla beraber oynarken bir anda dereden aşağı düşüyor. Hemen vakit kaybetmeden Arnavutköy Devlet Hastanesine kaldırdık. Çocuk beyin kanaması geçirmiş. Arnavutköy Devlet Hastanesinden ambulansla Hasekiye sevk edildi. İlk başta Haseki kabul etmedi. Çocuğun tedavisi riskli dediler. Sonra filmlerine falan baktılar müdahale etmeye karar verdiler. Müdahale sırasında bir şey olması halinde bütün sorumluluğun bende olduğuna dair imza attırdılar. Çok şükür ameliyat başarılı geçti ama çocuğun 4 yıl içinde felçli kalma, özürlü kalma ihtimali var” dedi.

arnavutkoy-sirindere2

“Kimse İlgilenmedi, Kurumlar Topu Birbirine Atıyor”

Olaydan sonra kurumların ilgilenmediğini ifade eden Muhittin Çiçek, “Taşeron şirket, Arnavutköy Belediyesi veya İSKİ kimse gelip ilgilenmedi. Ne bir geçmiş olsuna geldiler ne de köprü çalışmalarına müdahale ettiler. Ben bu saatten sonra Ankara’ya kadar gideceğim. Başbakan benim vatandaşım mağdur olmasın diyor ya gelip görsün vatandaş ne kadar mağdur. Mahalle arasında ve çocuk parkının yanı başında açılan bir derenin kapatılmaması ne kadar doğru. Bu durum Başbakanın hoşuna gider mi? Arnavutköy Belediye Başkanıyla sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla konuştuk. Bana iletişim numaranı söyle arkadaşlar seninle ilgilenecek dedi. Ama hiç kimse gelmedi. Fen İşlerine gidip görüştüm. Belediye Başkanı Pazartesi gelip seninle görüşeceğim dedi ama gelip görüşmedi. Taşeron şirket bir iki tane işçisini, müteahhidini göndermiş, uzlaşalım dediler. Böyle bir uzlaşma mı var? İSKİ’den kimse gelmedi ve halen köprü açık. Belediye Başkanı sorumluluk benim değil diyor. İSKİ sorumluluk benim değil diyor. Taşeron şirkette sorumluluk benim değil diyor. Taşeron şirket benimle görüşmeye geldiğinde, İSKİ kanalı açık bırakın, vatandaşta kanalı kapatın diyor dedi. Bazı bölümlerini vatandaşın zoruyla kapattılar. Bazı bölümlerde de kapatılmadı. Herkes topu birbirine atıyor. Kimse sahip çıkmıyor” diye konuştu.

“Derenin Bazı Bölümlerini Gece Gelip Gizlice Kapattılar”

Çocuk düştükten sonra derenin bir bölümüne korkuluk yapıldığını vurgulayan Muhittin Çiçek, “Benim çocuğum düştükten sonra derenin bazı bölümlerini gece gelip gizlice kapattılar. Ben eylem yapacağım deyince çalışmayı bıraktılar. Derenin bazı bölümleri açıktı, halen bazı yerleri açık görüldüğü gibi. Ben sakın müdahale etmeyin gerekirse eylem yaparım dedim. Ondan sonra çalışmayı durdurdular” şeklinde konuştu. Çocuk Parkı İle Dere Yanyana Derenin kenarında bulunan bir çocuk parkı olduğunu dile getiren Çiçek, buranında açık olduğunu ve başka çocuklarında buradan düşebileceğini dile getirerek, “Çocuk parkı ile dere arasında sadece bir yol var. Çocuk parkı dereye o kadar yakın. Buranında etrafı ve üstü açık. Doğal olarak çocuklar parkta ve sokakta oynuyor. Buradan da başka çocuklar da düşebilir. Bu dere burada büyük tehlike saçıyor. Mahalle içinde bulunan bu derenin çocuklar için. tamamen güvenli hale getirilmesi getiriliyor” dedi.

Arif Sapmaz

Arnavutkoyden.com

Selamcılar Grup
- Advertisment -