Bugün Karne Günü

Karne Günüİlköğretim ve ortaöğretim okullarında yaklaşık 15 milyon öğrenci bugün karne alacak. 3.5 ay sürecek yaz tatili başlayacak.

İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline çıkacak.E-KARNE İÇİN TIKLAYIN

2008-2009 eğitim-öğretim yılı bugün sona erecek. İlköğretim ve liselerde öğrenim gören 15 milyona yakın öğrenci, 8 Eylül 2008’de başlayan eğitim-öğretim maratonunu tamamlayarak, yaklaşık 3.5 ay sürecek tatile başlayacak.

SBS SINAVI YARIN

İlköğretim 6. sınıf öğrencileri ise karne heyecanıyla sınav heyecanını ard arda yaşayacak. İlköğretim 6. sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon 100 bin aday, 13 Haziran Cumartesi günü Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) katılacak. SBS, tüm il merkezleri ile yurt dışında Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Aşgabat, Bakü ve Bişkek’de gerçekleştirilecek. SBS tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00’da <
merkezi
sistemle aynı anda yapılacak.

ÖSS PAZAR GÜNÜ

Sınavda adaylara 80 soru yöneltilecek ve 90 dakika süre verilecek. Lise son sınıf öğrencileri de hem mezun olmanın hem de 14 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek Öğrenci Seçme Sınavı’nın (ÖSS) heyecanını bir arada yaşayacak.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı, Ramazan Bayramı’nın ardından 24 Eylül 2009 Perşembe günü başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -