Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerBüyükşehir Belediyesi'nden "Ana sınıfı" Desteği

Büyükşehir Belediyesi’nden “Ana sınıfı” Desteği

ana-sinifi-yardim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi,  okul öncesi eğitimi geliştirecek “Ana Sınıfı”  projesi kapsamında KKM Başkanı Özleyiş Topbaş’ın desteği ve hayırsever vatandaşların katkısıyla Ayazma İlköğretim okulunda ’de yapılan ilk ana sınıfı törenle hizmete girdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘Ana Sınıfı’ projesiyle eğitime destek veriyor. Çocukların zeka gelişiminin yüzde 70’inin 0-6 yaş arasında tamamlandığını dikkate alınarak başlatılan “Ana Sınıfı”  projeyle, hayırsever vatandaşların desteğiyle İstanbul’daki her okula bir ana sınıfı yapılması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Eşi ve Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM) Başkanı Özleyiş Topbaş’ın desteğiyle başlatılan bu proje kapsamında İlçemiz okullarından  Ayazma İlköğretim Okulu’nda hayırsever vatandaşların katkısıyla yapılan ilk ana sınıfı törenle hizmete girdi.

Ayazma İlköğretim Okulu ana sınıfı açılış töreni’ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ ile Kadın Koordinasyon Merkezi Başkanı Özleyiş TOPBAŞ’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Harun KAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ, Arnavutköy Kaymakamı Hürrem AKSOY, Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim BALTACI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif DEDE, sınıfın yapılmasına katkı sağlayan hayırsever vatandaşlar ile öğrenciler ve velileri katıldı.

ana-sinifi-yardim

kaynak :arnavutkoy.meb.gov.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -