Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerDepremde hasar gören okulun velilerden okul önünde eylem

Depremde hasar gören okulun velilerden okul önünde eylem

İstanbul’da meydana gelen depremin ardından hasar gören ve mühürlenerek eğitime ara verilen Arnavutköy’deki Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu velileri, öğrencilerinin evlerine uzak mesafede olduğunu söyledikleri Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ve Mimar Sinan Ortaokulu’na gönderilecek olmasına tepki gösterdiler.

Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, sabah saatlerinde okul önünden toplanan velileri dinlemiş ve okulda inceleme yapmıştı. Çocuklarını uzak olan iki okula servis ile göndermek istemeyen veliler, depremde hasar gören Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu’nun hemen yanındaki Ayazma İlk ve Orta Okulu içinde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nin bulunduğu yerde eğitime devam edilmesini istemişti.

Velilerin taleplerini dinleyen yetkililerin, hasar gören okulun öğrencilerinin büyük bölümünün Ayazma İlk ve Ortaokulu içindeki Halk Eğitim Merkezi’nin yerinde eğitime devam edeceği öğrenildi. Konu ile ilgili detaylı ve kesin açıklamanın ise İstanbul Valiliği tarafından yapılması bekleniyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu öğrencileri, NECİP FAZIL KISAKÜREK İMAM HATİP ORTAOKULU (7. VE 8.SINIFLAR) ve MİMAR SİNAN İLKOKULU (5. VE 6. SINIFLAR)’nda eğitimlerini “misafir öğrenci” olarak sürdürecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -