Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerEren Erdem; ‘Hayır’ oyu veren de ‘evet’ oyu veren de benim vatandaşımdır.

Eren Erdem; ‘Hayır’ oyu veren de ‘evet’ oyu veren de benim vatandaşımdır.

Referandum çalışmaları kapsamında CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Arnavutköy’de partilileriyle bir araya geldi.

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen panele katılan CHP Milletvekili Eren Erdem ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın partililere hitaben birer konuşma yaptı.

“Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız”
Panelde bir konuşma yapan Ahmet Akın, “Bizim bir tane Cumhuriyetimiz var ona hep birlikte sahip çıkmak zorundayız. AKP’lilerin söyledikleri bir söz var; milli irade. Milli irade dedikleri sadece kendilerine oy verenler için söylenen bir sözdür. Milli irade yüzde yüz demektir. Yüzde 49 ile seçilmiş bir başbakanı aldılar, atama ile Binali Yıldırım’ı göreve getirip Başbakan yaptılar. Bu yapılan Türk Milletine hakarettir. Hani milli irade vardı? Milletin iradesi ile seçilen bir Başbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iradesi ile bir gecede görevden alındı. Bu yapılan milletle dalga geçmekten başka bir şey değildir. 16 Nisan’da referanduma gidiyoruz. Bu referandumdan ‘hayır’ çıkması için Genel Başkanımız canla başla çalışıyor. Her birimiz çalışmalıyız ve Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

“’Hayır’ oyu veren de ‘evet’ oyu veren de benim vatandaşımdır”
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise yaptığı konuşmada, “ ‘Hayır’ oyunun çıkmasının Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan için de hayırlı olacaktır. Ben öyle zannediyorum ki 16 Nisan sabahı sayın Başbakan da ‘hayır’ oyu verecektir. Çünkü Sayın Başbakan milletin neden ‘evet’ oyu vermesi gerektiğini bir türlü ifade edemiyor. Çeşitli illerde yaptığı konuşmalarda ‘Hayır’ oyu verecekleri sürekli terörist olarak itham etmekle meşgul. Ben şunu söylemek istiyorum; 16 Nisan sabahı ‘hayır’ oyu veren de ‘evet’ oyu veren de benim vatandaşımdır. Kimlerin teröristlerle kol kola işbirliği içerisinde olduğunu öğrenmek istiyorlarsa çözüm sürecinde yaşanan olaylara bakmaları yeterli olacaktır” dedi.

“Hiçbir ülke federatif bir toprağın bayrağını asarak liderini karşılamaz”
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Lideri Barzani’nin Peşmerge bayrağı ile karşılanmasına sert tepki gösteren Erdem, “Barzani’nin yönetiminde olan Kuzey Irak Bölgesi Irak’a bağlı özerk bir yönetimdir. Hiçbir ülke federatif bir toprağın bayrağını asarak liderini karşılamaz. Yani bu şu demek oluyor; Apo, Amerika’ ya gidiyor ve Amerika’da PKK paçavrası ile karşılanıyor. Böyle bir saçmalığın olması sizce normal mi?” diye sordu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tutumunu da eleştiren Erdem, “Bahçeliyi Ülkücülere şikayet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Varlık fonuna aktarılan paranın bir kısmıyla köprülerin ilk taksitleri ödenmiş”
Konuşmasına devam eden Erdem, “Bunlar yolda yapıyor köprüde yapıyor. Ama yaparken şöyle yapıyorlar Sen burayı yap, işlet şu kadar araba geçmezse o geçmeyen arabaların parasını ben sana ödeyeyim diyorlar. Bu işin bu şekilde bir anlamı yok. Evet, köprüye ihtiyaç var ama yapılış şeklinde sorunlar var. İlk defa burada açıklayacağım. Mili Savunma Bakanlığı’nın bütçesinden varlık fonuna 3 Milyar TL aktarıldı ya, o paranın bir kısmıyla yap-işlet-devret modeli ile yapılan köprülerin ilk taksitleri ödenmiş. Bunun belgesi bende. Bu ne demek biliyor musunuz? Devletin kasası boşaltılmış. Para yok” diyerek varlık fonundan ilk taksitin ödendiği iddiasında bulundu.

“Arnavutköy’de ‘hayır’ oyunun çıkması için çalışacağız”
Toplantıda CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Ruhi Tuncel’de Arnavutköy’de ‘hayır’ oyunun çıkması için çalışacaklarını belirterek, “Arnavutköy’de ‘hayır’ oyunun çıkması için canla başla çalışacağız. Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Cumhurbaşkanı kim olursa olsun hiç farketmez, tek adamlığa karşıyız” dedi.

Arnavutkoyden.com /  Arif sapmaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -