Gaziosmanpaşa’da neler oluyor ?

Gaziosmanpaşa Maydanı’nda pazar günü HDP üyeleri ile bir grup arasında yaşanan gerginliğin ardından taraflar bugün yine karşı karşıya geldi.

Meydanda basın açıklaması yapan HDP’liler PKK bayrağı ve Abdullah Öcalan’ın posterlerini açınca grup ile birbirine taşlarla saldırdı. Olayların büyümesini araya giren polis önledi.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda önceki gün HDP’li grup üyeleri terörist başı Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması için imza kampanyası başlatmak istemiş ve duruma bir grup tepki göstermişti. Yaşanan gerginliğin ardından taraflar bugün bir kez daha karşı karşıya geldi.

Polisten yoğun güvenlik

HDP üyeleri Gaziosmanpaşa Meydanı’na gelerek basın açıklaması yaptı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydana terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleri ile gelen gruba, grup tepki gösterdi. Basın açıklamasının bitmesiyle taraflar taşlarla birbirine saldırdı. Çevik kuvvet polisi, iki grup arasında adeta etten duvar ördü. Yaşanan gerginlik polisin araya girmesiyle son buldu. İlçe teşkilatlarına yürüyen HDP’liler burada da polisle tartıştı. Gaziosmanpaşa Meydanı’ndaki güvenlik önlemleri sürüyor

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.