8.5 C
İstanbul
12 Ağustos ,Perşembe, 2021
Ana SayfaSultangaziGerginlik büyüyor:Sultangazi'de iki grup karşı karşıya geldi

Gerginlik büyüyor:Sultangazi’de iki grup karşı karşıya geldi

Sultangazi’de PKK yandaşı bir grup, Kobani’deki saldırısını protesto esnasında güvenlik güçlerine saldırınca mahalleli tepki gösterdi. Türk bayrakları ile yürüyüşe geçen mahalleli, gruba saldırdı.Pretostocu gruptan bir kişi mahalleli tarafından darp edildi.

Sultangazi’de toplanan PKK yandaşı bir grup, Kobani’de terör örgütü IŞİD’in saldırılarını protesto için AK Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı’na yürümek istedi. AK Parti binasına doğru yürüyüşe geçen gruba polis izin vermedi. Polise direnen gruba Çevik Kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan grup tekrar toplanarak yürümek isteyince bu sefer mahallelinin tepkisi ile karşılaştı. Vatandaşlar, PKK yandaşı gruba taş ve sopalarla saldırdı. Türk bayrakları ile sloganlarla yürüyen mahalleli, bu sırada gruptan bir kişiyi darp etti.Hdp İlçe Binası’nın da darp edildidği bildirildi.BzVlEbSCEAA7vTg.jpg (600×337)

BzVwDtrIEAAnR7r.jpg (600×400)

Polisin ikinci müdahalesi ile grup ara sokaklara dağıldı. Grupla polisin ara sokaklarda kovalamaca devam ediyor.BzVwDyBIYAAo6w_.jpg (600×400)BzWJKOJIAAAr8On.jpg (600×450)

BzWP8wfCQAAoDDd.jpg (403×537)İlçe Binasında Mahsur Kaldılar

Gruba tepki gösteren karşıt görüşlüler ise sokağa çıktı. IŞİD’i protesto eden grup HDP ilçe binasına sığındı. İki saat önce başlayan gerginlikte yaklaşık 60 kişi ilçe binasında mahsur kaldı. Kalabalık tekbir getirerek binayı taşladı.

HPD İstanbul Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, İstanbul Valiliğine bilgi verilerek gerekli önlemlerin alınması istendi. Partililer ayrıca İstanbul Valisi’ne ulaşmak istediklerini ama Vali ile henüz bir iletişim kuramadıklarını da belirtti.(haberdemi.com)

Selamcılar Grup
- Advertisment -