GOP’ta Öcalan standında silahlı saldırı

BDP’liler tarafından Gaziosmanpaşa meydanında kurulan “Öcalan’a Özgürlük” imza standına yapılan saldırı, saniye saniye görüntülendi.

Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nin arka tarafındanki Bereç Caddesi üzerinden gelen “Tekbir” getirerek saldıran 30-40 kişilik grup, önce BDP standında bulunanlarla münakaşa ediyor. Ardından grupta yer alan bir kişi, elindeki silahla BDP’lilerin üzerine 3-4 el ateş ettiği görülüyor.

Stant görevlilerini darp eden grup, saldırıda kullandıkları silahı olay yerine atıp, ardından uzaklaştı. BDP üyeleri, Ömer Delibaş ve Mehmet Karadağ yaralandı. Başından yaralanan Delibaş, Özel Şafak Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Delibaş’ın durumu ağır.

Mehmet Karadağ ise kolundan yaralandı. BDP Gaziosmanpaşa İlçe Eş Başkanları Yaşar Arat da, saldırı sırasında darp edildi.

HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü Özel Şafak Hastanesi’ne gelerek ailelere geçmiş olsun diledi. HDP Milletvekili Sebahat Tuncel de meydana geldi. Meydanda basın açıklaması yapmak isteyen BDP’lilere polis gaz bombası ve plastik mermi ile saldırdı. Polis saldırısından sonra tekbirlerle meydana gelen 50 kişilik bir grubunı sloganlar attığı görüldü.

 

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.